5 Włochów we śnie o drużynie Euro wydobywa Cristiano

Pięciu piłkarzy włoskich mistrzów znalazło się w doskonałej kadrze na ogłoszone we wtorek mistrzostwa Europy, w których nie było Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappe i Robert Lewandowski.

W skład trio wchodzili włoscy napastnicy Federico Chiesa. Wicemistrzyni Raheem Sterling i Romelu Lukaku, który w ćwierćfinale przegrał Belgię z Włochami, również opuścili reprezentację Anglii.

Cristiano był najlepszym strzelcem turnieju z pięcioma golami, tyle samo co czeski zawodnik Patrik Szek, który został usunięty przez panel ekspertów UEFA, składający się z 16 byłych trenerów i piłkarzy.

Lukaku, który strzelił cztery gole w czterech meczach, jest jedynym wśród sześciu najlepszych strzelców Euro 2020 w swoich jedenastu meczach.

Mbappe nie strzelił gola w czterech meczach i odmówiono mu jego decydującego strzału, gdy Francja została wyeliminowana przez Szwajcarię w 1/8 finału.

Lewandowski, ostatni zdobywca nagrody FIFA dla najlepszego piłkarza, strzelił trzy gole w trzech meczach, ale Polska była ostatnia w ich grupie.

Kapitan Anglii Harry Kane strzelił cztery gole i nie pojawił się w idealnej jedenastej minucie, w której w obronie byli koledzy z drużyny Kyle Walker i Harry Maguire.

Pozostali Włosi byli najlepszym zawodnikiem turnieju, bramkarz Gianluigi Donnarumma, obrońcy Leonardo Bonucci i Leonardo Spinazzola, pomocnik Jorginho.

W gronie ekspertów znaleźli się Fabio Capello, Robbie Keane, Esteban Cambiasso, David Moyes i inni.

___

Idealna jedenastka na Euro 2020:

Bramkarz: Gianluigi Donnarumma (Włochy)

Obrona: Kyle Walker (Inglaterra), Leonardo Bonucci (Włochy), Harry Maguire (Inglaterra), Leonardo Spinazzola (Włochy)

Materiały informacyjne: Pierre-Emile Ogberg (Dania), Jorginho (Włochy), Pedri (Hiszpania)

Atakujący: Federico Chiesa (Włochy), Romelu Lukaku (Belgia), Raheem Sterling (Anglia).

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *