68 madryckich taksówkarzy jadących do Polski: „18 lat temu wróciliśmy do 11-M, dziś robimy to na Ukrainę”

68 madryckich taksówkarzy jadących do Polski: „18 lat temu wróciliśmy do 11-M, dziś robimy to na Ukrainę”

Żarty, które zwykle słyszy się w madryckich rankingach taksówek T-4, zamieniły się tego popołudnia we łzy, które stłumiły emocje. Tydzień temu mała grupa taksówkarzy miała tylko szalony pomysł, a dziś stał się on cudowną rzeczywistością: 30 taksówek, dwa samochody kempingowe, furgonetka o dużej pojemności i furgonetka towarowa Wyjechali na granicę ukraińską z Polską kilka minut wcześniej w ten piątek o 16:00. Spośród nich 68 taksówkarzy miało ten sam cel: przewozić mniej czegokolwiek 15 000 kg pomocy humanitarnej I dochodząc do siebie po okropnościach wojny 150 kobiet, dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych.

– 18 lat temu wróciliśmy do ofiar 11-M, a dziś robimy to samo z ofiarami na Ukrainie – mówi nam. José Miguel Finez, rzecznik Madryckiej Federacji Taksówek I to podobieństwo do alma mater karawany po raz kolejny dowodzi wielkiej hojności narodu hiszpańskiego. „Dlatego zgłosiliśmy się na ochotnika do ratowania ofiar i ich rodzin i zabierania ich do szpitali. Dziś mamy nadzieję, że uda nam się uratować dużą liczbę potrzebnych nam osób” – wyjaśnia podekscytowany, gdy zdaje sobie sprawę z wybranej daty.

taksówki-pomoc-humanitarna-ukraina-11032022.jpeg
Taksówka pełna pomocy humanitarnej

Kiedy kilka dni temu niewielka grupa taksówkarzy wyraziła chęć wyjazdu do Polski, wielu pomyślało, że to szaleństwo. Jednak koledzy i obywatele z całego Madrytu i Hiszpanii wrócili do nich, aby sfinansować podróż i zatankować samochody. Żywność, lekarstwa i odzież Powinna zapewnić schronienie setkom osób, które wytrzymują temperatury poniżej 7 stopni poniżej zera. „Wtedy to po prostu do nas dotarło Było niesamowicie. Jeśli myślisz głową, wiele razy zdarzają się nieszczęścia. Kiedy się nad tym zastanowić, granice są przełamane ”- powiedział rzecznik taksówkarzy, którzy są dumni z tego, co osiągnęli.

Milimetrowa podróż studyjna

Ich samochody są wyposażone Foteliki dla dzieci w każdym wieku. „Są w federacji i byli w naszych domach, ponieważ oprócz taksówkarzy zabieramy ich po naszych rodziców i potrzebujących” – wyjaśnia Jose Miguel. Mają też nadzieję, że uda im się sprowadzić osoby o ograniczonej sprawności ruchowej i tych, które mają trudności z opuszczeniem kraju: „Połowa pojazdów, które zabieramy, jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych, jak nam powiedzieli. Wielu, którzy nie mogą wyjść z wózkami inwalidzkimi”.

Taxi-Adapted-Ukraina-11032022.jpeg
Taksówki przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych

Kiedy Jose słucha Miguela, szybko uświadamia sobie, że mężczyźni, kobiety, młodzież, a nawet emeryt w tej madryckiej załodze taksówek przemyśleli każdy szczegół trasy. Podróżują każdym pojazdem Dwóch kierowców Zmieniaj się i przejedź całą podróż za jednym zamachem: „Zatrzymujemy się na 20 lub 30 minut co 450 km, więc to obliczamy Dotarcie na miejsce zajmuje około 30 godzin„Nie zapomnieli obłędnej ceny paliwa. Z tego powodu opracowali dokładnie zbadaną trasę tankowania w tanich miejscach.” Nie zamierzamy jednak eliminować Francji i tam. Cena oleju napędowego 3,86 euro”, ubolewa Jose Miguel.

Liczą na dotarcie do granicy Polski z Ukrainą Sobotnia noc. Postarają się odpocząć, aby nabrać sił, a po wyładowaniu całej pomocy humanitarnej rozmieszczą wybranych przez siebie 150. Polska organizacja pozarządowa Są już w kontakcie ze wszystkimi dziećmi, które przyjeżdżają do Hiszpanii, aby upewnić się, że ich matki zrobią to samo.

Powrót do Hiszpanii

Kierowcy taksówek-Ukraina-11032022.jpg
Jedna z taksówek, które odjechały do ​​Polski

Zwrot będzie inny. „Wiemy, że kobiety z małymi dziećmi będą przychodzić, karmić piersią, zmieniać pieluchy… dlatego już zastanawiamy się, w co się z nimi bawić na przystankach do podróży. Bardzo fajnie, bierzemy samochody kempingowe, mają swoją prywatność – powiedział rzecznik Federacji Taksówek w Madrycie. Jeśli musimy się zatrzymać, to jesteśmy pewni. We Francji, Kiedy zobaczą dużą karawanę hiszpańskich taksówek z dużą ilością uchodźców, pomogą nam w każdy możliwy sposób.”.

Gdy już tu jesteś, wszyscy zostaną wysłani ślimakiBudynek znajdujący się w Posulo de Alargon to według Jose Miguela punkt, w którym rząd odnosi się do wszystkich Ukraińców, którzy przyjeżdżają do naszego kraju. Ułóż ich dokumenty i wyślij do rodziny zastępczej. „Para z Patajos zadzwoniła do mnie i powiedziała, że ​​są gotowi odebrać te, których potrzebują, ale te rzeczy powinny być zrobione lepiej, a wtedy nikt nie będzie miał żadnych problemów” – nalegał rzecznik taksówkarzy z Madrytu.

Cała rodzina czeka w domu na te koła aniołów rozdartych między dumą a bólem. „Wielu powtarza tę wiadomość. Mój syn dostaje to ze szkoły, od kolegów z klasy i drużyny piłkarskiej, która widziała mnie w mediach. To go rozśmiesza, ale dziś rano Mój chłopak płakał Jose Miguel zgodził się. Ale daj spokój, nie jestem wyjątkowy. Jest tu 68 ojców i matek, którzy zasługują na nasz szacunek.

W najbliższą sobotę wszyscy mają nadzieję, że przyjadą do Polski przyczepą kempingową bez taksówki z dużą hiszpańską flagą, bo jeśli jedno jest dla nich jasne, to są niczym innym jak ostatnim ogniwem dużej sieci. Jedność do rozpoznania, gdziekolwiek się udają. „Chociaż administracje publiczne nie zwracają na nas większej uwagi, chcielibyśmy jasno powiedzieć, że reprezentujemy zarówno Madrid Taxi, jak i Taxi. Nasz kraj, jeden z najbardziej wspierających krajów A gdzie można znaleźć więcej dobrych ludzi z całej Europy?”

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *