8 nawyków leczniczych dla dłuższego, zdrowszego życia

Nowe badania wskazują na osiem nawyków zdrowego stylu życia, które mogą wydłużyć życie o lata.

W Stań Naukowcy, zaprezentowani na dorocznym spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Dietetycznego, odkryli, że mężczyźni, którzy przyjęli osiem nawyków w wieku średnim, żyli 24 lata dłużej niż mężczyźni, których styl życia obejmował niewiele nawyków lub nie obejmował ich wcale. Średnia długość życia kobiet wzrosła o 23 lata dla tych, które przyjęły Osiem Nawyków w porównaniu z kobietami, które tego nie zrobiły.

Badanie oparto na danych pochodzących od prawie 720 000 amerykańskich weteranów w wieku 40 lat lub starszych, co stanowi reprezentatywną próbę krajową. Nazywane przez naukowców „terapeutycznymi czynnikami stylu życia”, osiem kluczowych nawyków to:

Ogólnie rzecz biorąc, osoby, które przyjęły wszystkie osiem, były o 13 procent mniej narażone na śmierć z jakiejkolwiek przyczyny w ciągu prawie ośmioletniego okresu badania, stwierdzili naukowcy, a śmiertelność uczestników spadła wraz ze wzrostem liczby zdrowych nawyków, które przyjęli.

Największe ryzyko zgonu wiązało się z paleniem, zmniejszoną aktywnością fizyczną i używaniem opioidów. Naukowcy sklasyfikowali przyjmowanie zdrowych zachowań, takich jak 8 nawyków, jako „Medycyna stylu życia”, która koncentruje się na „zajęciu się przyczynami chorób przewlekłych, a nie ich objawami”.

Główny badacz powiedział w oświadczeniu wydanym przez American Dietetic Association, że medycyna stylu życia może również pomóc w zmniejszeniu kosztów opieki zdrowotnej.

Ten artykuł jest częścią serii „Big Number” The Post, która zawiera krótkie spojrzenie na statystyczną stronę problemów zdrowotnych. Dodatkowe informacje i powiązane badania są dostępne za pośrednictwem hiperłączy.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *