974 Stadionowe ciekawostki, siedziba Katar World Cup z kontenerów: Jaki będzie jej los po mundialu

To jest Stadion 974 Mistrzostw Świata w Katarze

Położona nad brzegiem zatoki, po drugiej stronie wody, zdobi brzegi drapaczy chmur. Zachodnia Zatoka W środku Dohajest dzielnica? Ras Abu Abu. Kiedyś był to duży obszar przemysłowy, z jedną z trzech głównych elektrowni zapewniających pełną obsługę KatarZakład odsalania wody i port miejski pozostają do dziś Gigantyczna arena zbudowana z kontenerów transportowych Nie mogę się doczekać, aby zacząć Mistrzostwa Świata FIFA. The Stadion 974 Jest to jeden z wielkich klejnotów architektonicznych kraju arabskiego i jedno z najważniejszych odkryć dokonanych przez organizatorów wielkiego święta piłki nożnej: to Pierwszy ruchomy stadion w historii tego prestiżowego turnieju. Będzie to etapowe Reprezentacja Argentyny Tak Meksyk stawić czoła Polska w swoich konkursach Grupa CTam też się pojawiają Francja, Portugalia Tak Brazylia W fazie grupowej – w której odbędzie się sześć meczów tego etapu – rozegranych zostanie kolejnych 16 meczów. To jedno z najbardziej spektakularnych i kultowych miejsc, jakie ma do zaoferowania światZarówno jego nowatorska sceneria, jak i nazwa to ukłon w stronę kultury narodowej Kataru.

Infobay Znajdował się na skraju placu zabaw i sprawnie chodził po korytarzach tego innowacyjnego stadionu. 40 000 odwiedzających Zaprojektowany przez firmę Fenwick Iribarren Architekci. Rozpoczął się proces budowy 2017Kiedy większość hal była już w budowie. Prace wykopaliskowe zakończono w lipcu 2019 r., a na katarską ziemię dotarła pierwsza partia kontenerów.. Jego montaż był bardzo prosty: to wszystko, co było potrzebne Umieść każdy pojemnik z recyklingu na swoim miejscu, jak kawałki LegoPonieważ zostały wyprodukowane z produkcji, chodziło o przymocowanie ich do stalowej kształtki, dzięki czemu produkt był gotowy.

Ta koncepcja projektowa nie tylko pozwoliła na szybsze i bardziej opłacalne wykonanie budowy, ale także pozostawiła w tyle jej usługi świat Elegancki stadion o zakrzywionym, kwadratowym kształcie gwarantuje niezrównaną atmosferę zarówno dla kibiców, jak i graczy. Wiele mówi się o wysokich temperaturach KatarLogicznie rzecz biorąc, pod koniec roku będzie mniej, bo konkurs odbędzie się zimą, ale Stadion 974 Ponieważ został zaprojektowany jako stadion na wolnym powietrzu, nie ma pełnej klimatyzacji, jak inne stadiony Wentylacja poprzeczna. ich Lokalizacja nad morzem Zapewnia naturalne chłodne powietrze w celu zmniejszenia obciążenia systemów chłodzenia. A jego imię nie zostało wybrane przypadkowo. The Prawidłowa liczba pojemników Materiały użyte do budowy stadionu 974Plus to jest to Międzynarodowy numer kierunkowy w Katarze (+974) Kolory pojemników również nie są przypadkowe: miejsca sprzedaży żywności w kolorze niebieskim; Łazienki są żółte; Strefy bezpieczeństwa i pierwszej pomocy, w kolorze zielonym; Bilety VIP, VIP i Male Puja Rooms, w piątek; i miejsca modlitwy dla kobiet, w kolorze czarnym.

Stadion składa się z 974 kontenerów transportowych, ma pojemność 40 000 widzów i zostanie całkowicie rozebrany po zakończeniu Mistrzostw Świata (fot. REUTERS)

Nie tak luksusowy, jak widać w obszarze VVIP Stadion Al Bad – ma marmurowe podłogi i ekskluzywne pokoje – ale ma wszystkie udogodnienia, aby zdobyć najlepszych celebrytów. Jest do tego osobne biuro Gianni InfantinoPrzewodniczący FIFA, posiada łazienkę, stół i krzesła. Również w tej dziedzinie Przedziały z bezpośrednim dostępem do stoisk, łazienka w cenie i wygodny salon z telewizorem plazmowym. Jednym z najciekawszych szczegółów tego miejsca jest to, że w tunelu, który łączy szatnie z placem zabaw, znajduje się zielony pojemnik. „Kosmetyczka na ostatnią chwilę”, To oznacza pływanie w ostatniej chwili.

Chociaż szatnie znajdują się niedaleko boiska, ten szczegół jest ważny dla graczy Reprezentacja Argentyny Kiedy zakończą udział w kolejnym etapie grupowym 30 listopada Z uwagi Polska. Wyjeżdżając z Kataru, delegacja Albiceleste pojedzie około pół godziny (20 kilometrów), aby osiągnąć to zobowiązanie. Czas podróży skróci się, jeśli weźmie się pod uwagę, że będą środki bezpieczeństwa usprawniające ruch zespołów. The Reprezentacja Meksyku Zmierzą się też z reprezentacją Polski w debiucie w Pucharze Świata na tym stadionie 22 listopada. Odbędzie się mecz 16. rundy 974 areny Zaplanowany jest 5 grudnia i zmierzy się z liderem Grupy G z zastępcą Grupy H.

Projekt prowadzony przez angielską firmę ma na celu zrewolucjonizowanie Mistrzostwa Świata FIFA Pod względem struktury i rozwoju. The Spójność stał się osią centralną dla Katar Ponieważ zdobył nominację na gospodarza tego prestiżowego wydarzenia Arena 974 Ten prąd jest symboliczny, ponieważ jest gotowy na system podróżniczy Montaż, montaż, transport i montaż ponownie z twojego systemu Ponumerowane kawałki. Efektem końcowym było przyznanie stadionowi czterogwiazdkowego certyfikatu Globalny System Oceny Zrównoważonego Rozwoju (GSAS), Ale zrównoważona spuścizna zaczęła się na długo przed rozpoczęciem budowy. Teren, na którym zbudowano ten etap Pucharu Świata, musiał zostać oczyszczony po latach użytkowania przemysłowego.

Stadion otrzymał czterogwiazdkowy certyfikat Global Sustainability Rating System (Zdjęcie: REUTERS)
Stadion otrzymał czterogwiazdkowy certyfikat Global Sustainability Rating System (Zdjęcie: REUTERS)

The Najwyższy Komitet (SC) ds. Porodu i Sukcesji Kierował pracą Wyeliminuj budynki, laboratoria, warsztaty i zbiorniki paliwa To było w tej przemysłowej dzielnicy. Tylko kilka starych budynków zachowano ze względu na ich wartość kulturową i architektoniczną, ale nowe obiekty nie muszą być budowane od zera. Ponad 80% materiałów rozbiórkowych zostało ponownie wykorzystanych lub poddanych recyklingowi, w tym metali, elektroniki, drewna i odpadów biurowych lub opakowaniowych. Prawie 70 000 ton betonu i asfaltu zostało zgniecionych, przetestowanych i zmagazynowanych do wykorzystania podczas budowy stadionu. Rozpoczął się proces, który trwał zaledwie kilka lat i był punktem zwrotnym w rozwoju stadionów dla najważniejszych wydarzeń sportowych. Bez zbędnych ceregieli można go usunąć z przestrzeni, którą zajmuje pod koniec turnieju i przenieść do innych miejsc na świecie, w których odbywa się impreza Pucharu Świata, co oznacza bardzo mało czasu w porównaniu z samym budynkiem. Nowy stadion. Krótko mówiąc, kraj arabski wytyczył drogę do bardziej zrównoważonych zawodów i jest bardziej przywiązany do tradycji, ponieważ jest to jeden z powszechnych problemów organizatorów. Puchary Świata Zawsze byli „Białe Słonie”.

W takim przypadku wszystkie lokalizacje zmniejszą swoją pojemność o połowę The Stadion 974 zostanie całkowicie usunięty. Osoby mieszkające w pobliżu dzielnicy Ras Abu Abu Mogą cieszyć się przyszłością Zielona przestrzeń Gdy stadion zostanie całkowicie oczyszczony, zacznie formować się przed morzem. Bardzo częsta kreacja w kraju o ciągłym rozwoju infrastruktury, zaczyna się zaraz po końcowym gwizdku. Mistrzostwa Świata FIFAWielkie wydarzenie z Katar Próbuje przedstawić się światu.

Kontynuuj czytanie:

Złote Koloseum w futurystycznym mieście: oto, co znajduje się na stadionie Lucille, debiucie Argentyny i miejscu finału Pucharu Świata w Katarze
EKSKLUZYWNE ZDJĘCIA: Szczegóły nieruchomości, która będzie bunkrem Argentyny na Mistrzostwach Świata w Katarze
Olbrzymi namiot z apartamentami na arenie: to stadion Al Bad, najbardziej ekstrawaganckie i ekstrawaganckie miejsce Mistrzostw Świata w Katarze.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.