Kluczowi liderzy światowego komercyjnego przemysłu lotniczego spotykają się od niedzieli 3 października do wtorku 5 października w Bostonie w Stanach Zjednoczonych, aby wziąć udział w 77. Zgromadzeniu Ogólnym Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych i Światowym Szczycie Transportu Lotniczego, w kontekście rynek zmierza do ożywienia po wpływie pierwszego roku pandemii, co pozostawia niewyobrażalne liczby takie jak:
- 62,2% spadek ruchu pasażerskiego. Tylko 1,8 miliarda latało w 2020 roku, w porównaniu do 4,5 miliarda rok wcześniej.
- Załamało się 65,9% popytu pasażerskiego (mierzonego w RPK).
- 76,6% zaspokoiło międzynarodowy popyt pasażerski (RPK).
- Sektor krajowy zmniejszył się o 48,8% (w RPK).
- Linie lotnicze odnotowały straty w wysokości 189 miliardów dolarów.
- Pojemność (ASK) spadła o 56,7%.
- Globalny współczynnik obciążenia wyniósł 65,1% w porównaniu do 82,5% w 2019 roku.
Ale powrót do zdrowia może być szybszy, jeśli problemy spowodowane brakiem koordynacji między rządami na poziomie globalnym zostaną rozwiązane – powiedział Willie Walsh, dyrektor generalny Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych, w specjalnym wydaniu linii lotniczych (wydanie organizacji) do corocznego walnego zgromadzenia. : „Ludzie chcą podróżować (…), ale rządy bardzo utrudniają przekraczanie granicy samolotem”.
Walsh kontynuuje: „Dane i doświadczenie pokazują nam, że można to osiągnąć bez ograniczeń, które dziś skutecznie odmawiają ludziom swobody podróżowania”, jednocześnie przyznając, że rządy mają obowiązek chronić zdrowie swoich społeczeństw.
Co do zasady Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych (IATA) jako „najwyższy priorytet” stwierdzają, że osoby zaszczepione nie mają żadnych ograniczeń, podczas gdy osoby niezaszczepione powinny podlegać zharmonizowanym przepisom popartym danymi, aby zachować ludzie bezpieczni i bez ograniczeń swoboda poruszania się.
To problem, który dotyka zarówno kraje rozwinięte, jak i rozwijające się. Walsh wspomina o przypadku Europy, że nawet przy wszystkich wspólnych ramach regulacyjnych i narzędziu, takim jak certyfikat cyfrowy COVID, nadal istnieje niski poziom koordynacji między krajami.
Ale w Ameryce Łacińskiej mamy przypadki takie jak Meksyk, który nigdy nie zamknął swoich granic, nawet te z Argentyny i Chile po drugiej stronie, które dopiero teraz zaczynają uelastyczniać swoją politykę. A pomiędzy nimi istnieje cały szereg przepisów, które różnią się w zależności od kraju.
„To bałagan z mylących wymagań, które należy usunąć. Musimy znaleźć skuteczne sposoby życia i podróżowania z COVID-19”. To jest krytyczne przesłanie Zgromadzenia Ogólnego IATA i Światowego Szczytu Transportu Lotniczego” – podsumował, podkreślając, że zgromadzenie delegatów i dziennikarzy z całego świata jest przykładem, że wirtualna wartość nigdy nie będzie miała takiej samej wartości jak kontakt twarzą w twarz. …
Program na pierwszy dzień
W najbliższą niedzielę ramy są bardziej nieformalne, ze spotkaniami towarzyskimi i prywatnymi, podczas gdy zgromadzenie oficjalnie rozpocznie się w poniedziałek 4 od 8:00 do 10:00 czasu lokalnego (UTC-4).
O godzinie 10:00 Willie Walsh zorganizuje pierwszą konferencję prasową w towarzystwie Robina Hayesa, dyrektora generalnego JetBlue, gospodarza AGM i prezesa Rady Dyrektorów IATA.
O 10:45 John Heimlich, wiceprezes i główny ekonomista American Airlines, przedstawi prezentację na temat ożywienia i perspektyw gospodarczych dla branży.
O godzinie 11:15 nadejdzie czas wręczenia nagród Diversity and Inclusion Awards, natomiast o 13:15 Sebastian Mikos, starszy wiceprezes ds. środowiska i zrównoważonego rozwoju, zorganizuje konferencję na temat środowiska i przemysłu.
A konkretnie, w jaki sposób lotnictwo może odpowiedzieć na wyzwania związane ze zmianami klimatu, będzie przedmiotem dyskusji o 14:20, w której wystąpią Guillaume Faury, dyrektor generalny Airbusa, Stanley Dell, dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes, Peter Ebers, prezes i dyrektor generalny z KLM Jennifer Holmgren, dyrektor generalny LanzaTech i Annie Pettsunk, zastępca sekretarza ds. lotnictwa i spraw międzynarodowych, Departament Transportu USA.
O 15:30 odbędzie się konferencja prasowa zatytułowana „Restarting World Travel” Conrada Clifforda, starszego wiceprezesa i zastępcy dyrektora generalnego International Air Transport Association. oraz Alan Murray Hayden, prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego, Lotnisko i Bezpieczeństwo.
Czterech prezesów weźmie udział w końcowej dyskusji dnia o 16:15: Lynen Embleton z Aer Lingus; Sir Tim Clark z Emirates Airlines; Rono Dutta z Indygo; Kastern Spur z Lufthansy i Scott Kirby z United Airlines.
Aviacionline jest w Bostonie i obejmuje najważniejsze wydarzenie w branży lotniczej, więc zapraszamy do śledzenia wszystkich aktualizacji, które będziemy wprowadzać za pośrednictwem mikrostrony aviacionline.com/iataagm2021 Minuta po minucie na naszym koncie ŚwiergotI my też mamy Kanał Youtube, z przebiegiem najważniejszych konferencji.
„Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem.”