USA: Inflacja wpływa na rodziny i spada wskaźnik urodzeń

USA: Inflacja wpływa na rodziny i spada wskaźnik urodzeń

Wychowanie dziecka kosztuje w Stanach Zjednoczonych co najmniej 300 000 dolarów, a liczba ta stale rośnie ze względu na rosnącą inflację w kraju, która niewątpliwie wpływa na niższy wskaźnik urodzeń wśród Amerykanów.

Zostało to oszacowane przez Brookings Institution w raporcie Wall Street Journal.

Według badania przeprowadzonego przez think tank non-profit z siedzibą w Waszyngtonie, wydatki z 1916 r., z którymi musiałaby się zmierzyć para o średnich dochodach z dwójką dzieci, to 310 605 USD, czyli średnio 18 271 USD rocznie, aby wychować noworodki w wieku do 17 lat. stary.

Liczba ta gwałtownie wzrosła w ostatnich miesiącach ze względu na rosnącą inflację, która zbliża się do maksimum od czterech dekad.

Brookings Institution wskazuje na wcześniejsze szacunki rządu, skorygowane o trendy inflacyjne, i zauważa, że ​​wieloletnia suma jest wyższa o 26 011 USD, o ponad 9% w porównaniu z szacunkami opartymi na inflacji sprzed dwóch lat. Krótko po rozpoczęciu pandemii COVID-19.

Szacunki obejmują różne wydatki, w tym mieszkanie, żywność, odzież (które często wzrastają w chłodniejszych częściach kraju), opiekę medyczną i opiekę nad dziećmi.

Do tego można dodać inne niezbędne rzeczy, takie jak pieluchy, strzyżenie, sprzęt sportowy oraz lekcje gimnastyki lub tańca.

„Wiele osób zastanowi się dwa razy przed urodzeniem pierwszego lub nawet kolejnego dziecka, ponieważ wszystko kosztuje więcej” – wyjaśnia Isabel Sewell, badaczka z Brookings Institution.

Dodał, że wzrost wydatków na założenie rodziny może nieproporcjonalnie wpłynąć na rodziny o niskich dochodach, co już zaczyna być odczuwalne w kraju.

Wysokie koszty, które para musi ponieść, rozważając powiększenie rodziny, odbijają się na spadku wskaźnika urodzeń, który w Stanach Zjednoczonych drastycznie spadł w ciągu ostatnich 30 lat, a zwłaszcza w ciągu ostatnich trzech lat.

Tendencja ta jest szczególnie doceniana przez grupę kobiet w wieku 20-30 lat, które, jak wynika z badań, zdecydowały się odłożyć macierzyństwo do czasu znalezienia stabilności finansowej i emocjonalnej w swoim życiu.

W ciągu ostatnich dwóch lat wskaźnik ten ponownie spadł, częściowo z powodu pandemii Covid-19: populacja wzrosła o zaledwie 7,4% w ciągu ostatniej dekady, najmniejszy wzrost od lat 30., według Census Bureau.

Wysokie koszty „przekleństwa macierzyństwa” spadają na kobiety, jeśli chodzi o posiadanie dzieci.

W szczególności kobiety osiągnęły większą niezależność ekonomiczną, która to tendencja będzie się nasilać z biegiem lat.

W szczególności pandemia i spowolnienie gospodarcze zmniejszyły liczbę urodzeń o około 300 000 w 2021 r., według szacunków Brookings Institution.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *