Archiwalne zdjęcie udostępnione przez Ministerstwo Obrony Korei Południowej 12 listopada 2023 r. przedstawia ministra Shin Won-sika (po lewej), jego amerykańskich i japońskich odpowiedników Lloyda Austina (w środku) i Kenoru Kiharę prowadzących dialogi trójstronne. Shin i Austin spotkali się w Seulu, a Kihara uczestniczyła w sesji wirtualnie. (Zakaz odsprzedaży i archiwizacji)
SEOUL, 19 grudnia (Yonhap) — Korea Południowa, Stany Zjednoczone i Japonia uruchomiły we wtorek system udostępniania plików w czasie rzeczywistym. Ostrzeżenia przed rakietami Korei PółnocnejWedług południowokoreańskiego Ministerstwa Obrony jest to ostatnia próba zacieśnienia trójstronnej współpracy w zakresie bezpieczeństwa przeciwko Korei Północnej.
Trzy strony wspólnie opracowały także wieloletni plan przeprowadzenia trójstronnych ćwiczeń wojskowych, zgodnie z ustaleniami ministrów obrony podczas trójstronnego spotkania w listopadzie, w celu lepszego przeciwdziałania rosnącym zagrożeniom nuklearnym i rakietowym ze strony Korei Północnej.
Ministerstwo stwierdziło w oświadczeniu: „Trzy kraje stworzyły system wykrywania i oceny rakiet wystrzelonych przez Koreę Północną w czasie rzeczywistym, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom i poprawić odpowiednie zdolności”.
Wystrzelenie systemu nastąpiło zaledwie dzień po wystrzeleniu przez Koreę Północną rzekomo międzykontynentalnego pocisku balistycznego. Hwaseong-18, co oznacza piąte wystrzelenie międzykontynentalnej rakiety balistycznej dla tego systemu w tym roku. Przewodniczący Komisji Spraw Państwowych Korei Północnej kim Dzong UnPowiedział, że wystrzelenie rakiety pokazuje wybór, jakiego dokona Korea Północna, „kiedy Waszyngton podejmie złą decyzję”.
Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol, prezydent USA Joe Biden i premier Japonii Fumio Kishida zgodzili się wymieniać w czasie rzeczywistym dane dotyczące ostrzeżeń rakietowych we wspólnym oświadczeniu wydanym w listopadzie ubiegłego roku podczas szczytu w Phnom Penh w Kambodży.
W sierpniu tego roku w swoim kraju Szczyt w Camp DavidW Stanach Zjednoczonych trzej przywódcy potwierdzili swoje wysiłki i zgodzili się na wdrożenie systemu do końca roku.
Ponieważ Stany Zjednoczone podpisały dwustronne traktaty sojusznicze zarówno z Koreą Południową, jak i Japonią, wprowadziły system wymiany danych z każdym sojusznikiem, ale nie doszło do bezpośredniej wymiany danych między obydwoma azjatyckimi sąsiadami, które od długiego czasu są ze sobą powiązane. w nieładzie. Konflikty historyczne wynikające z japońskiej kolonizacji Półwyspu Koreańskiego w latach 1910-1945.
(koniec)
„Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem.”