W niedzielę plebiscyt prezydencki w Peru przy napiętej i spolaryzowanej pogodzie

W niedzielę plebiscyt prezydencki w Peru przy napiętej i spolaryzowanej pogodzie

Kandydat Peru Liber, Pedro Castillo, obiecuje obalić peruwiański model neoliberalny. Fot.: AP.

Napięcia, polaryzacja i fake newsy, które doprowadziły do ​​oficjalnego zdementowania pogłosek o przygotowaniach do zamachu stanu, stworzyły w sobotę atmosferę w przededniu kluczowych wyborów prezydenckich w Peru.

Jednocześnie, mimo zakazu propagandy od wczoraj, stacje telewizyjne nadają wywiady z ekonomistami i analitykami, którzy twierdzą, że jutro musimy głosować za zachowaniem neoliberalnego modelu gospodarczego, który Castillo chce zmienić.

Ministerstwo Obrony opublikowało oświadczenie odrzucające wiadomości w Internecie informujące o rzekomych działaniach sił zbrojnych arm Po jutrzejszych wyborach, kiedy zmierzy się z lewicowym Pedro Castillo i neoliberalnym Keiko Fujimori.

Wiadomości potwierdzają, że armia jest gotowa do przeprowadzenia zamachu stanu, jeśli Castillo wygra Dołączyli do ogromnej kampanii, aby wywołać strach i zniechęcić wyborców do głosowania na nauczyciela wiejskiego.

Ministerstwo wezwało obywateli, aby nie dziwili się nieoficjalnym lub niepoprawnym komunikatom, Nie jest autoryzowany przez instytucje zbrojne.

Autorzy tego zniesławienia przyłączyli się do oświadczeń byłych wysokich rangą oficerów sił zbrojnych i innych niższych rang, wzywających prezydenta Francisco Sagaste do ogłoszenia stanu wyjątkowego i zmobilizowania wojska i policji przeciwko rzekomemu przygotowaniu zamieszek przez Castillo Obserwujący.

Według Ministerstwa Obrony Wysiedlenie ponad 160 000 żołnierzy i policji w całym kraju ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa w jutrzejszych wyborach, część roli przypisanej im przez Konstytucję.

Prognozy wyniku z bardzo wąskim oporem wzbudziły napięcie i niepokój o Wynik meczu wyborczego między lewicowym Pedro Castillo a neoliberalnym Keiko Fujimori.

Do opublikowanych w ubiegłą niedzielę sondaży wyznaczających parytet techniczny dołączyły tajne prywatne sondaże opinii przeprowadzone przez Ipsos, Instytut Studiów Peruwiańskich (IEP) oraz CPI.Dostęp do mediów zagranicznych.

Ankieta Ipsos wykazała, że ​​Castillo miał 50,5% przewagi w porównaniu z 49,5% dla Fujimori, a nie niezdecydowany liczyć i w próbnym głosowaniu.

Pozostali dwaj ankieterzy umieścili kandydata na pierwszym miejscu: 40,9/40,8, z 18,3 głosami pustymi, zerowymi i niezdecydowanymi (IEP) oraz 50,1/49,1 (CPI), nie zachęcając ich do tego. Potężne prognozy.

Analityczka IEP, Patricia Zarate, zauważyła, że ​​jej badanie nie mierzyło najbardziej oddalonych sektorów wiejskich, region, w którym Castillo ma zdecydowaną większość, nawet blisko miliona Peruwiańczyków mieszkających za granicą, wśród których zawsze jest wysoki wskaźnik absencji i większe poparcie dla Fujimori.

(Z informacjami od prasa łacińska)

Zobacz też:

Władza wyborcza: Peru pójdzie do drugiej tury prezydenckiej 6 czerwca

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *