A co z polską giełdą? Polska instytucja finansowa odnotowała dziś dwucyfrowy wzrost (21,13%)! Termo-Rex SA (TRR) miał zły dzień ze stratami

A co z polską giełdą?  Polska instytucja finansowa odnotowała dziś dwucyfrowy wzrost (21,13%)!  Termo-Rex SA (TRR) miał zły dzień ze stratami

Zdjęcie autorstwa freepik.com

Dzisiejsza sesja na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) nie była wyjątkowo udana, większość indeksów zanotowała niewielkie spadki. Wartości indeksu są następujące:

  • MCI20: -0,71%
  • WIG: -0,50%
  • mWIG40: +0,35%
  • sWIG80: -0,66%

Jednak pomimo ogólnej tendencji spadkowej, były firmy, które osiągnęły bardzo dobre wyniki. Największym zyskiem na dzisiejszej sesji był Noble Financials SA (IPS), którego akcje wzrosły aż o 21,13%. Drugą najlepszą spółką była ONE SA (FMG), która zyskała 17,49%. Trzecią najszybciej rozwijającą się firmą jest ABS Energia (APE), która poinformowała o podpisaniu kontraktu o wartości 2,8 mln euro w Uzbekistanie. Tym samym ich cena wzrosła podczas dzisiejszego handlu o 11,33%.

Saks Global, @hellosaksglobal, w swoim najnowszym artykule zaprasza nas do odkrywania fascynującego świata indeksów giełdowych. Indeksy te odgrywają ważną rolę w mierzeniu ewolucji rynków finansowych w każdym kraju. Jeśli chcesz poznać kilka ważnych indeksów z całego świata, zapraszamy do zapoznania się z tą pouczającą analizą. Dowiedz się, jak te kluczowe punkty mogą wpłynąć na decyzje inwestycyjne i globalny krajobraz gospodarczy. Kliknij link, aby dowiedzieć się więcej!

Z kolei farmaceutyczna firma dystrybucyjna NEUCA sfinalizowała dziś strategiczne przejęcie 51,26% akcji Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego EWA SA, które produkuje: leki, wyroby medyczne i suplementy.

Thermo-Rex SA (TRR) miał kolejny zły dzień tracąc 18,44%

Drugim największym spadkiem był dzisiaj Plaza Centers NV (PLZ), który stracił 7,45%. Z kolei EC Będzin (BDZ), powszechnie znana z podejrzanych wzrostów notowań, spadła o 6,59% po wczorajszej informacji o rezygnacji członka rady nadzorczej. KNF zbadała doniesienia o podejrzanym wzroście wartości EC Będzin i wydała zawiadomienie w tej sprawie.

Kalendarz ekonomiczny: co się dzieje na rynku Forex? Czy dane o sprzedaży detalicznej wpłyną na funta (GBP)? Ile dolarów wart jest funt szterling?

Warto odnotować, że spółki zarządzające aktywami, które wcześniej cieszyły się dobrą passą (więcej o tym w artykule poniżej), dziś spadły. Skarbiec Holding spadł o 2,13 proc., Quercus TFI o 1,64 proc., a IPOPEMA o 8,26 proc. Wyjątkiem jest Caspar Asset Management, który zyskał dziś 2,31%.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *