A jeśli czarna dziura w centrum Drogi Mlecznej jest w rzeczywistości bryłą ciemnej materii?

A jeśli czarna dziura w centrum Drogi Mlecznej jest w rzeczywistości bryłą ciemnej materii?

Źródło: domena publiczna CC0

Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Astrofizyki Relatywistycznej znalazł dowody na to, że Sagittarius A* nie jest supermasywną czarną dziurą, ale masą ciemnej materii. W swoim artykule opublikowanym w czasopiśmie Miesięczne powiadomienia Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego: Listy, grupa opisuje znalezione dowody i to, jak przeszła próbę.


przez kilka lat społeczność naukowa Zgadzam się, że w centrum Drogi Mlecznej znajduje się masa i że masa wynosi gigantyczna czarna dziura ثقب— Został nazwany Arch A*. Jego istnienie nie zostało bezpośrednio zweryfikowane, ale wywnioskowane z obserwacji zachowania zwłok wokół niego. W ramach tego nowego wysiłku naukowcy sugerują, że inny rodzaj masy może wywoływać te same reakcje przez inne ciała i może w rzeczywistości pomóc wyjaśnić niektóre z zaobserwowanych anomalii.

W 2014 roku astrofizycy stanęli przed problemem, którego nie byli w stanie wyjaśnić – chmura gazu o nazwie G2 przemieściła się w miejsce na tyle blisko Sagittarius A*, że musiała zostać zniszczona i ściągnięta przez czarną dziurę. Zamiast tego chmura gazu szła dalej bez szwanku.

W ramach tego nowego wysiłku naukowcy sugerują, że powodem, dla którego G2 była w stanie przetrwać swoją podróż przez Sagittarius A*, jest to, że Sagittarius A* nie jest czarną dziurą – to masa ciemnej materii. Aby dojść do tego wniosku, stworzyli symulację Drogi Mlecznej, w której Sagittarius A* został zastąpiony masą ciemnej materii, a następnie pozostawiony do działania. W ten sposób odkryli, że Droga Mleczna mogłaby funkcjonować w bardzo podobny sposób, gdyby w jej centrum znajdowała się czarna dziura — pobliskie gwiazdy S zachowują się w ten sam sposób, na przykład, jak zewnętrzna krzywa rotacji Drogi Mlecznej zachowuje się w halo. . Naukowcy poszli jeszcze dalej, zauważając, że ta gromada składałaby się z darkino, które należałyby do tej samej grupy fermionów. Symulacje wykazały, że gdyby się spotkały, miałyby właściwości bardzo podobne do czarnej dziury – z wyjątkiem jej najbardziej ekstremalnych cech.


Najszybsza gwiazda, jaką kiedykolwiek zaobserwowano


więcej informacji:
EA Becerra-Vergara i in., Wskazując na naturę ciemnej materii Sgr A* w gwiazdach S, Miesięczne powiadomienia Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego: Listy (2021). DOI: 10.1093/mnrasl/slab051 . Na Arxiv: arxiv.org/abs/2105.06301

© 2021 Sieć Nauka X

cytat: Co jeśli czarna dziura w centrum Drogi Mlecznej jest w rzeczywistości bryłą ciemnej materii? (2021, 2 czerwca) Pobrane 2 czerwca 2021 z https://phys.org/news/2021-06-black-hole-center-milky-mass.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Bez względu na jakiekolwiek uczciwe postępowanie w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść udostępniana jest wyłącznie w celach informacyjnych.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *