Aby uniknąć reakcji alergicznej, spędziła cztery godziny otrzymując małe dawki szczepionki COVID

Aby uniknąć reakcji alergicznej, spędziła cztery godziny otrzymując małe dawki szczepionki COVID

Annie Tall potrzebowała czterech godzin, aby otrzymać drugą dawkę szczepionki COVID, ale nie miała nic przeciwko temu.

To był powolny proces, ponieważ musiała otrzymać pięć małych dawek szczepionki po tym, jak rozwinęła się reakcja alergiczna na jej pierwszą dawkę.

„Nie denerwowałem się” – powiedział 32-letni organizator wydarzeń i zbiórka pieniędzy na Victoria University. „Czułem się, jakbym był w najbezpieczniejszym miejscu. Było dwóch specjalistów alergologów i osiem pielęgniarek. Nie miałem żadnych poważnych obaw. Porozmawiali ze mną przez wszystko dobrze. Byłem przygotowany na wszystko. „

Chociaż dawkowanie jest zwykle przyjmowane 15 minut później, Tal miał pewne niewielkie reakcje na dawkowanie w minutach. „Rozciągają się przez 15 minut, aż się ustabilizujesz i poczujesz się dobrze. Za każdym razem, gdy mówią:” Czy jesteś gotowy na następny etap? „

Jest teraz w pełni odporna i bierze udział w regionalnym badaniu osób, które doświadczyły reakcji alergicznej na szczepionkę. „Jest bardzo fajnie. Przynajmniej jeśli stanie ci się coś złego, przynajmniej możesz pomóc innym.”

Tal była podekscytowana otrzymaniem pierwszej dawki szczepionki w maju. Była ostatnią z rodziny i przyjaciół, która została zaszczepiona. „Pamiętam, że czułem się jak idiota. Podziękowałem wszystkim pielęgniarkom. To był bardzo ważny moment, ponieważ tak długo czekałem na to, aby go zdobyć” – roześmiał się Tall.

Ale jej euforia nie trwała długo. Chociaż po szczepieniu czekała 15 minut na lodowisku Archiego Browninga, Tal zaczęło źle się czuć już kilka sekund po tym, jak wyszła z budynku. Jej gardło było swędzące, obolałe i spuchnięte.

„W 18 do 19 minut później poczułem się, jakby uderzyła we mnie ciężarówka. Świeciłem się, czerwony i gorący. Wyglądało na to, że cała moja twarz była spalona słońcem. Cała moja klatka piersiowa była czerwona. w moje gardło.”

Tal wrócił do kliniki. Pielęgniarki ją uspokoiły, zadzwoniły do ​​siostry i podały adrenalinę. Została zabrana do Victoria General Hospital na obserwację.

Po tym, jak wyzdrowiała po pierwszej dawce, Tal spotkała się z immunologiem, aby ustalić, czy może otrzymać drugą dawkę. Zdecydowałem się wziąć drugą dawkę i dostałem ją w pięciu małych dawkach w ciągu czterech godzin.

Tal, która doświadczyła reakcji alergicznych jako nastolatka i 20-latka, powiedziała, że ​​przeprowadziła badania na temat tego, czy należy się zaszczepić, i rozmawiała ze swoim lekarzem i siostrą, która jest pielęgniarką zdrowia publicznego. Tal powiedziała, że ​​jest bardziej zaniepokojona skutkami COVID niż reakcją alergiczną na szczepionkę.

Opowiedziała swoją historię o udanej drugiej dawce, ponieważ zdaje sobie sprawę, że ludzie są przestraszeni i mają dość.

„Nawet jeśli ktoś, kto ma poważną alergię i boi się zaszczepić, zapyta o to swojego lekarza, jest to dla mnie całkowicie warte” – powiedział Tal.

Według regionalnych władz ds. zdrowia najczęściej zgłaszanymi zdarzeniami po wszystkich szczepionkach COVID-19 są reakcje anafilaktyczne i alergiczne.

Ciężkie reakcje alergiczne na szczepionki COVID-19 są bardzo rzadkie, około 1 na 100 000 osób, powiedział dr Richard Stanwyck, dyrektor medyczny Island Health.

Ośrodki szczepień są przeszkolone, aby pomagać ludziom z alergiami, powiedział Stanwyck, a Island Health ma alergologów, którzy mogą rozwiązać ten problem.

[email protected]

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *