Adriana Lastra rezygnuje z funkcji zastępcy sekretarza generalnego PSOE, a Sánchez ułatwia restrukturyzację partii | Hiszpania

Adriana Lastra rezygnuje z funkcji zastępcy sekretarza generalnego PSOE, a Sánchez ułatwia restrukturyzację partii |  Hiszpania

Adriana Lastra zrezygnowała z funkcji zastępcy sekretarza generalnego PSOE, poinformowała w oficjalnym komunikacie prasowym w poniedziałek rano. 43-letnia ciężarna polityk wyjaśniła w oświadczeniu, że zrezygnowała z powodu zmian w jej życiu osobistym i że potrzebuje „spokoju i odpoczynku” i dlatego jest na zwolnieniu lekarskim. Od dwóch tygodni nie pojawił się nawet w Kongresie podczas niedawnej debaty o stanie Unii. Lastra przekazał tę decyzję premierowi Pedro Sánchezowi w weekend. Jego rezygnacja zmusza PSOE do reorganizacji i wzmocnienia swojej struktury, myśląc przede wszystkim o zbliżających się wyborach regionalnych i samorządowych w maju 2023 roku. Przetasowania zbiegają się z chwilą po niepowodzeniu w ostatnich wyborach w Andaluzji, za które obwiniał Władza wykonawcza, PSOE i jej najważniejsi rzecznicy, wewnętrzne walki o władzę, problemy z koordynacją i awarie komunikacyjne. Ewentualne nowe zmiany lub sztafety w PSOE nie są wykluczone, ale po lecie.

Asturyjski polit został uspokojony w przesłanym przez PSOE przemówieniu, które Pedro Sánchez ogłosił kilka dni temu o rychłej dymisji, która teraz zmusza maksymalnie socjalistycznego przywódcę do restrukturyzacji struktury dowodzenia w partii, choć oświadczenie nie zawierało Detale. Sánchez poświęcił kilka minut na reakcję na rezygnację i zamieścił tweeta na swoim oficjalnym koncie, w którym opisał Lastrę jako „wzorowego socjalistę”, dzięki jego poświęceniu i zaangażowaniu w ciągu tych lat: „Będziemy nadal pracować. Razem”.

Ministrowie i wielu przywódców socjalistycznych sprzeciwiało się ogłoszeniu oświadczenia na osobności, chociaż partia i rząd potwierdziły kilka miesięcy wcześniej, że nowa struktura, siedziba PSOE w Feras, została utworzona w Feras. Mówcy parlamentarni nie pracowali prawidłowo i potrzebne były poważne zmiany. Również Lastra został bardzo negatywnie oceniony podczas wieczoru wyborczego w Andaluzji, co dało absolutną większość popularnemu Juanowi Manuelowi Moreno. Zastępca sekretarza generalnego pojawił się w Ferraz i nie gratulując zwycięzcy, zaatakował PP Feijo: „Te wybory są ostatnim przystankiem na ścieżce wyznaczonej przez poprzednie kierownictwo i realizowanej przez pana Feijo”. Następnie zbagatelizował to zwycięstwo wraz z Galicją i Kastylią i Leónem jako terytoriami sprzyjającymi nowemu przywódcy PP do „utrwalenia własnego wizerunku”.

Minister spraw wewnętrznych Fernando Grande-Marlasca skomentował dziś rano podczas przerwy w letnich studiach w El Escorial: „Składam wyrazy uznania dla podsekretarza generalnego za jego nadzwyczajną pracę jako rzecznika Socjalistycznej Grupy Parlamentarnej”. Opisał również pracę jako „fantastyczną i odważną w czasach, które nie zawsze były łatwe”, aby docenić „jego zaangażowanie w PSOE i postępową politykę”. Reakcje rzecznik minister Isabel Rodriguez czy szefowej skarbu Marii Jesus Montero podążają w tym samym kierunku.

Rok temu przywódca socjalistów przeszedł już kryzys w rządzie i partii, po tym, jak wybory 4 maja zakończyły się niepowodzeniem w społeczności madryckiej, co dodatkowo zachęciło do wydarzenia wyborczego popularnej Isabel Díaz Ayuzo. Podczas tych przetasowań Sánchez wykorzystał okazję, by uniknąć ówczesnego sekretarza organizacji i ministra transportu PSOE José Luisa Abalos, jego szefa sztabu Ivana Redondo i pierwszej wiceprezes Carmen Calvo. To wtedy Sánchez mianował Lastrę zastępcą sekretarza generalnego PSOE, chociaż pozbawił go szeroko nagłośnionego stanowiska rzecznika Kongresu i zostawił trzeciego w kolejności Santosa Certana jako sekretarza organizacyjnego, z którym nie był w pobliżu od zawsze. Dobrze ułożone.

Chodzenie zbyt blisko wpływa najbardziej. Zapisz się, aby niczego nie przegapić.

Zarejestrować

„Partia nie może być bezgłowa, musimy przygotowywać się do kolejnych konkursów, jest wiele stanowisk i uprawnień do obrony, a musimy odejść i odpowiedzieć na stanowisko fałszywego umiarkowanego Alberto Núñeza Feijo”, nowego lidera PP. historyczny socjalista z dobrymi powiązaniami z La Moncloa, powiedział PSOE Back, aby „wyprostować” przywódcę, Pedro Sánchez przekonuje, że jakaś osoba powinna zostać wkrótce mianowana. PSOE rządzi obecnie w dziewięciu wspólnotach autonomicznych, a współrządzi w dwóch, z wyjątkiem Euskadi, 8000 hiszpańskich gmin, gdzie wybory regionalne mają się odbyć w maju przyszłego roku.

Jednak prezydent jest bardzo zajęty przez następne dwa tygodnie, a jego harmonogram jest wypełniony wydarzeniami i podróżami krajowymi i międzynarodowymi, więc uważa się za bardzo trudne (lub niemożliwe), aby zainicjował niezaplanowane spotkanie władz federalnych w celu zaproponowania nowych nazwisk. . na kluczowe stanowiska w partii lub u różnych rzeczników. Kierownictwo PSOE organizowane są zazwyczaj w poniedziałki, co nie jest spowodowane wyjazdem Prezydenta do Estremadury, kolejny to 25 lipca (święto państwowe) i między Komitetami Ministerialnymi, wyjazd do Polski i też. Przedstawił swój bilans tego nurtu politycznego na konferencji prasowej.

Te korekty nie były bynajmniej przyjmowane przez kierownictwo PSOE za pewnik, ponieważ czas pokazał, że zmiany dokonane rok wcześniej nie zadziałały i spowodowały wewnętrzne walki o władzę. Pedro Sánchez, na niedawnym spotkaniu swojego kierownictwa, ostrzegał już przed koniecznością zatrzymania i naprawienia tej sytuacji, ponieważ zbiega się ona z coraz bardziej niepewnymi różnicami z jego partnerem w koalicji United We Can i promowaniem nowej polityki. Projekt autorstwa Yolandy Diaz. Niepewna sytuacja gospodarcza w Hiszpanii i na świecie nie powinna rozpraszać uwagi. A 2023 będzie rokiem wyborczym.

W PSOE wyjaśniają obecne różnice między Lastrą i Serdanem, dwoma chorążymi, którzy poparli kandydaturę i przywództwo Sáncheza w najgorszych momentach, w klasycznej walce o podział władzy w łańcuchu dowodzenia partii. Lastra był zastępcą sekretarza generalnego i numerem 2, a w październiku ubiegłego roku, na 40. Kongresie w Walencji, potwierdził swój wpływ na branżę telekomunikacyjną. Nigdy tak nie było.

Adriana Lastra odegrała decydującą rolę w przekonaniu Pedro Sáncheza w 2016 r. do ponownego kandydowania na sekretarza generalnego PSOE, kiedy przywódca socjalistów zrezygnował i brakowało mu stanowiska. Później koordynował pierwotną kampanię Sancheza, w której odzyskał przywództwo partii. Od tego czasu socjalistyczny prezydent darzy go głębokim podziwem.

Lastra planuje urodzić dziecko w listopadzie, po długiej ciąży, która skłoniła ją do podjęcia maksymalnych środków ostrożności w tych tygodniach. Do tej pory numer dwa PSOE powrócił, aby ustanowić ten etap swojej kariery w Asturii i nie brał udziału w ostatniej debacie krajowej, która przyciągnęła uwagę. Teraz przywódczyni socjalistów i prawa ręka Sáncheza w organizacji partyjnej, zdecydowała się zostawić stery PSOE, borykając się z możliwymi komplikacjami w końcowej fazie ciąży.

„W ostatnich miesiącach nastąpiły ważne zmiany w moim życiu osobistym, które wymagały ode mnie spokoju i wytchnienia, a w ciągu ostatnich dwóch tygodni byłem zmuszony wziąć trochę wolnego od pracy” – wyjaśnia polityka. Socjalista w swojej notatce. „W związku z tym zrezygnowałem ze stanowiska zastępcy sekretarza generalnego Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej, z niezbędną powagą dla kierownictwa partii, ze względu na trudności w połączeniu wymogów odpoczynku i opieki, które są niezbędne w moja obecna sytuacja. Impreza – dodaje.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *