Afrykański wiatr w Polsce. „To może być szczepionka przeciw alergii”

Słabość i drażliwość mogą pojawić się z powodu nagłego ocieplenia, które dotyka dziś Polskę. Lekarze ostrzegają w rozmowie z RMF, że afrykańskie powietrze i temperatura do 28 stopni Celsjusza mogą nasilać objawy alergii.

Z punktu widzenia alergologa nagłe ciepło jest rodzajem leku na alergie, który wpływa na nasze drogi oddechowe i oczy. – Były Prezes Polskiego Towarzystwa Alergologicznego RMF prof. FM. Relacja z wywiadu z Piotrem Guną.

Zawsze mówimy o Govt-19 i przewiduję, że wielu z nas będzie miało objawy alergii. Obawiam się, że alergie nie zostaną pomylone z infekcją koronawirusem Sars-CoV-2. To kaszel, katar, katar. Wśród alergików często mamy swędzące oczy, zaczerwienione i łzawiące. Nie dotyczy to infekcji State-19. W przypadku alergii, w przeciwieństwie do infekcji koronawirusem, smak nigdy nie znika, a utrata węchu jest bardziej związana z przekrwieniem nosa niż z rzeczywistym zapachem. – dodaje profesor Pyotr Guna.

Nie przegap: Cierpienie z powodu rządu-19 to łatwy czas na astmę. Jest tylko jeden warunek

Eksperci podkreślają, że w przyszłości mogą pojawić się alergeny takie jak brzoza, dąb, czerwień, chwasty, trawa i pyłki pleśni. Temperatura przyspiesza początek alergii. Czasami pacjenci mówią, że w takiej sytuacji wyjdą na przykład z domu położonego obok brzozowego zagajnika. To jest bezużyteczne. Pyłki są przenoszone drogą powietrzną przez setki kilometrów.. Jednym z interesujących alergenów pochodzących z Afryki jest trzęsawka. Chociaż ambrozja nie rośnie w Polsce, jej pyłek znajduje się w Schkesinie. Wieje to afrykański wiatr – nalega lekarz.

Rano, gdy jest dużo kurzu, alergolodzy zalecają mycie twarzy, stosowanie leków i noszenie okularów. Maski, które chronią nas przed wirusami, chronią nas przed pyłkami Profesor Pyotr Guna dodaje. Przed wyjściem z domu pamiętaj o ochronie skóry. Filtry chronią nas przed rozwojem czerniaka. Należy pamiętać, że gdy jest gorąco, nadmiar wody wyparowuje i wypełnia się płynami. – Rekomendowany przez Philipa Simaskiego, profesora kardiologii.

Zobacz też: Szczepionka dla 16 i 17 latków? „Sytuacja jest jasna”

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *