Aktorzy, byli sędziowie i dziennikarze okazują wsparcie dla Pabla Gonzáleza, który od prawie dwóch lat przebywa w polskim więzieniu

Aktorzy, byli sędziowie i dziennikarze okazują wsparcie dla Pabla Gonzáleza, który od prawie dwóch lat przebywa w polskim więzieniu

Grupa osobistości ze świata kultury, wymiaru sprawiedliwości i dziennikarstwa okazała swoje wsparcie w nagraniu wideo dla dziennikarza Pabla Gonzaleza, który od prawie dwóch lat przebywa w Polsce bez procesu. Uchodźcy na początku wojny ukraińskiej.

Byli sędziowie Baltasar Garzón i José Antonio Martín Pallín oraz osobistości takie jak aktorzy Juan Diego Botto i Carlos Bardem, a także dziennikarze Ana Pardo de Vera, Olga Rodríguez i Miquel Ramos wzięli udział w filmie zorganizowanym i opublikowanym przez #FreePablezloGon. , Antonio Maestre i Gervasio Sánchez, między innymi.

W załączonym raporcie skrytykowano „absolutną tajemnicę otaczającą sprawę”, podczas gdy Pablo spędził 730 dni „w odosobnieniu w małym polskim więzieniu”, „bez żadnych wiadomości od rodziny ani nikogo z jego bliskiego otoczenia” na temat tego, co się dzieje. .

Stowarzyszenie nazwało to „nie do pomyślenia”, ponieważ wszystko buduje się w kraju Unii Europejskiej (UE), w którym „należy przestrzegać Traktatu o prawach podstawowych”.

„Dwa lata więzienia bez procesu dla dziennikarza zatrzymanego w związku z pracą zawodową to niezwykle poważna sytuacja, nie tylko z punktu widzenia praw człowieka ofiary, ale także wolności informacji i wypowiedzi” – stwierdził. – skłoniło do oświadczenia.

W związku z tym polski wymiar sprawiedliwości zażądał, aby zespół prawny Pabla uzyskał „pełny dostęp do jego akt oraz aby dowody, które rzekomo posiadają przeciwko niemu, oraz dowody, których używają do przedłużenia jego aresztu”, zostały upublicznione.

„Okrutne aresztowanie oparte wyłącznie na podejrzeniach i mistyfikacjach”

Uczestnicy nagrania wideo wspierającego hiszpańsko-rosyjskiego dziennikarza skrytykowali jego aresztowanie przez Polskę pod zarzutem bycia rosyjskim szpiegiem, stwierdzając, że „nie przedstawił on dotychczas żadnych dowodów ani formalnych zarzutów”. Emerytowany sędzia Sądu Najwyższego Martin Ballin.

„Jego brutalne aresztowanie opierało się wyłącznie na podejrzeniach i mistyfikacjach” – zarzuca w nagraniu grupa uczestników, w skład której wchodzili Juan Diego Boto, Carlos Bardem, Baldazar Carson, Pepe Viola, Vili Toledo, Bulbul, Gervasio Sánchez, Ana Barto de Vera . ., Teresa Aranguren, Jose Antonio Martin Palin, Marcelo Otamendi i David Pareja.

Podobnie Michael Ramos, Jorge Reichman, Fonsi Loiza, Inaki Soto, Mariano Muniza, Javier Cuoso, Amia Koikoetsia, Ander Izaguirre, Carlos Taibo, Juan Teixeira, Ruben Sanchez, Bob Pop, Javier Rolcali pokazali swoją siłę. , Asier Blas, Aitor Merino, Xabier Lapitz, Inaki Makazaga, Javier Parra, Alfonso Bauluz, Antonio Maestre, Aníbal Garzón i Oihana Goiriena.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *