Aktualizacja COVID: Czy świąteczne spotkania są nadal bezpieczne? Dr John Labock omawia zagrożenia

Aktualizacja COVID: Czy świąteczne spotkania są nadal bezpieczne?  Dr John Labock omawia zagrożenia

Wraz ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa spowodowanym rozprzestrzenianiem się wariantów Delta i Omicron, główny korespondent medyczny CBS News, dr Jonathan Labock, omawia środki ostrożności, które należy podjąć na spotkaniach pod koniec roku, aby zapewnić najlepszy bezpieczny sezon wakacyjny.


Spójrzmy prawdzie w oczy: wszyscy mamy dość COVID. i Z Omicronem szybko się rozprzestrzeniaPrzed nami więcej niepewności.

Jak wielu lekarzy, często pytają mnie, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo. Odpowiedź brzmi: im wyższe poziomy ochrony, tym mniejsze ryzyko.

Dla przypomnienia zajęcia to:

  • szczepionka (w tym promocja, jeśli się kwalifikujesz);
  • maski (Im lepsza maska, tym lepsza ochrona);
  • Zachowaj dystans od następnej osoby;
  • myć dłonie;
  • Przetestuj się na COVID; i
  • Popraw wentylację i oczyszczanie powietrza (Pamiętaj, że wirus unosi się w powietrzu.)

Czy więc bezpiecznie jest spotykać się z przyjaciółmi w pomieszczeniu, jeśli nikt nie nosi maski?

Na pytanie odpowiem pytaniem: Jaka jest Twoja tolerancja na ryzyko?

Bardzo niski mój. Czułbym się dość komfortowo zdejmując maskę w domu z przyjaciółmi pod trzema warunkami:

Po pierwsze: każdy powinien zostać zaszczepiony, w tym dawka przypominająca. Skuteczność szczepionki może z czasem maleć, a boostery zwiększają ochronę przed odmianami, takimi jak delta i omicron.

Po drugie: każdy, kto czuje przynajmniej chory Powinien zostać w domu. Obejmuje to łagodne objawy, które wydają się być spowodowane przeziębieniem lub alergią.

Po trzecie, chciałbym, aby wszyscy od razu wykonali domowy test antygenowy przed spotkaniem. Bardzo dobrze jest otrzymać informację, jeśli w systemie jest wystarczająco dużo wirusów, aby zainfekować kogoś innego w ciągu najbliższych kilku godzin. Testowanie jest ważnym narzędziem pomagającym ograniczyć rozprzestrzenianie się i uważam, że powinno być bezpłatne.

Inne kwestie to liczba osób w pokoju; Nie chcę, żeby było zbyt tłoczno. Powinna być dobra wentylacja – otwórz okna i drzwi i rozważ użycie oczyszczacza powietrza.

Oczywiście nie ma idealnego protokołu dla wirusa Covid i wszyscy słyszeliśmy o przenikaniu infekcji delta u osób w pełni zaszczepionych i wzmocnionych. Należy zauważyć, że dla nich ryzyko zgonu w szpitalu lub zgonu było znacznie niższe niż w przypadku osób nieszczepionych.

To wciąż dopiero początek, ale eksperci ds. zdrowia publicznego spodziewają się, że tak samo będzie w przypadku wariantu Omicron. Więc, Weź szczepionkę! Nawet osoby, które już wyzdrowiały z COVID, odniosą korzyści ze szczepienia.

Wydaje się, że Omicron może z mniejszym prawdopodobieństwem niż inne warianty powodować ciężką chorobę. Ale również szybciej się rozprzestrzenia. Tak więc, jeśli duża liczba osób zostanie zarażona, szpitale mogą się ponownie zapełnić, a system opieki zdrowotnej może zostać przytłoczony.

Mimo wyzwań jestem optymistą. Mamy skuteczne terapie, a kolejne są w przygotowaniu. tam Obiecująca nowa pigułka firmy Pfizer. Ale jest jedno osiągnięcie, które stoi ponad resztą: szczepienia. Zostałem zaszczepiony i dostałem zastrzyk przypominający, co jest najlepszą polisą ubezpieczeniową, jaką mam.

Wiem, że mimo wszystkich moich wysiłków wciąż mogę się zarazić, zwłaszcza biorąc pod uwagę, co się dzieje z Omicronem. Ale jest bardzo mało prawdopodobne, że poważnie zachoruję. To daje mi spokój.

Tak więc moja ostatnia myśl dla każdego, kto kwalifikuje się, ale jeszcze nie jest zaszczepiony, brzmi: po co podejmować niepotrzebne ryzyko, jeśli chodzi o swoje cenne zdrowie?

A dla wszystkich, za szczęśliwy, zdrowy rok 2022 i nie tylko.


Historia wyprodukowana przez Jaya Kernesa. Redaktor: Ed Givenish.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *