Aktualizacja koronawirusa NC 17 grudnia: 3 nowe przypadki omikron COVID 19 zidentyfikowane w Karolinie Północnej

Aktualizacja koronawirusa NC 17 grudnia: 3 nowe przypadki omikron COVID 19 zidentyfikowane w Karolinie Północnej
Raleigh, Karolina Północna – oto najnowsze wiadomości i informacje o szczepionkach na COVID-19 i COVID-19.

16:35
Wake County Public Health potwierdziło epidemię COVID-19 w Raleigh Rehabilitation Center, 616 Wade Ave.

To już czwarta epidemia placówki. Poprzednie epidemie miały miejsce w czerwcu 2020 r., grudniu 2020 r. i wrześniu 2021 r. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Karoliny Północnej definiuje epidemię jako dwie lub więcej osób – mieszkańców lub pracowników – u których wynik testu na obecność wirusa był pozytywny. Biorąc pod uwagę możliwość szybkiego rozprzestrzeniania się COVID-19 w warunkach długoterminowych, NCDHHS udostępnia wytyczne dotyczące kroków, które te placówki powinny podjąć po wybuchu epidemii.

14:45
Hrabstwo Orange potwierdziło swój pierwszy przypadek wariantu omicron.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że osoba jest w domu w izolacji, ma łagodne objawy i jest w pełni zaszczepiona, ale nie otrzymała jeszcze dawki przypominającej.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w Orange County pojawiły się 344 nowe przypadki COVID-19, w porównaniu do 190 w poprzednich dwóch tygodniach.

Sekwencjonowanie genów przeprowadzono w szpitalach UNC w celu ustalenia, czy stan był spowodowany wariantem Omicron.

„Pierwszy przypadek Omicron przypomina o znaczeniu szczepień, dawek przypominających i ogólnych strategii profilaktycznych potrzebnych do ochrony przed COVID-19” – powiedziała Quintana Stewart, dyrektor ds. Zdrowia hrabstwa Orange. „Każdy w wieku 5 lat lub starszy powinien zostać zaszczepiony, a dawki przypominające są zalecane wszystkim w wieku 16 lat i starszym”.

Piątkowe nagłówki rano
Trzy niepowiązane przypadki wariantu omikronowego odkryto w hrabstwie Pitt, około godziny na wschód od Raleigh.

Departament Zdrowia Hrabstwa Pitt powiedział, że wakacyjne podróże i zajęcia stanowią alternatywę dla hrabstwa Pitt.

Nie jest to niespodzianką, ponieważ eksperci twierdzą, że Omicron wydaje się być wysoce zaraźliwy i prawdopodobnie ostatecznie stanie się dominującym szczepem COVID-19 w Stanach Zjednoczonych.

Hrabstwo Pete jest drugim w Północnej Karolinie, które zgłosiło odkrycie wariantu omikronowego. Okręg Meklemburgii zidentyfikował przypadek na początku tego tygodnia.

Czwartek
15:16
Sto trzech marines rozładowany Za odmowę przyjęcia szczepionki przeciw COVID, Korpus Piechoty Morskiej poinformował w czwartek, gdy służby wojskowe zaczęły zwalniać grupę do 30 000 aktywnych członków służby dyżurnej, którzy nadal odmawiają szczepienia – nawet po wielu okazjach, aby to zrobić podczas poprzednich szczepień.

Pod koniec sierpnia sekretarz obrony Lloyd Austin nakazał, aby szczepionka COVID stała się obowiązkowa dla całego personelu wojskowego USA; Do tego czasu było to dobrowolne.

14:52
Dr Anthony Fauci powiedział, że dawki przypominające „mogą nie ochronić za bardzo przed infekcją, ale… przejdą długą drogę do ochrony przed ciężką chorobą”.

Fauci spodziewa się, że dane dotyczące szczepionek przeciwko COVID-19 dla dzieci poniżej piątego roku życia będą dostępne na początku przyszłego roku (pierwszy kwartał 2022 r.).

Powiedział również, że Stany Zjednoczone mogą przejść przez trudną zimę przy wzroście obecnych delt i omikronów, ale „możesz cieszyć się sezonem świątecznym z rodziną, jeśli jesteś zaszczepiony, a członkowie twojej rodziny są zaszczepieni”.

13:14
Wskaźniki COVID-19 nadal rosną w Karolinie Północnej, gdy pogoda staje się zimniejsza i pojawiają się nowe zmienne.

NCDHHS zgłosił 4165 nowych przypadków, tyle samo co w ostatni czwartek (4153) i najwięcej od początku października.

Dzienna stopa dodatnia wynosi 7,5%, w porównaniu z 9,1% dzień wcześniej.

Stan poinformował, że hospitalizowano dodatkowe 43 osoby, w sumie 1604. Ta liczba jest większa niż w ciągu ostatnich dwóch tygodni i odzwierciedla dane z połowy października.

NCDHHS zgłosił również 29 nowych zgonów, w sumie 19 099 od początku pandemii COVID-19.

W przypadku szczepień 62% całej populacji NC jest przynajmniej częściowo uodpornionych, podobnie jak 73% populacji dorosłych.

Copyright © 2021 ABC11-WTVD-TV/DT. Wszelkie prawa zastrzeżone – Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *