Aktualizacje na żywo Covid-19: Prawie jedna trzecia Amerykanów jest w pełni zaszczepiona

Aktualizacje na żywo Covid-19: Prawie jedna trzecia Amerykanów jest w pełni zaszczepiona

Napisane przez Adama Martina

Prawie jedna trzecia Amerykanów została w pełni zaszczepiona przeciwko koronawirusowi, a nowo zgłoszone przypadki Covid-19 w Stanach Zjednoczonych spadają od ponad dwóch tygodni.

Stany Zjednoczone zgłosiły w niedzielę ponad 29 000 nowych przypadków, według danych zebranych przez Johns Hopkins University i opublikowanych w poniedziałek rano ET. Dane mogą zostać zaktualizowane później rano. Niedzielna liczba spadła z 45 303 dzień wcześniej i 32065 tydzień temu.

Dzienna liczba przypadków jest zwykle niższa na początku tygodnia, ponieważ mniej osób jest badanych w weekend. Jednak wstępna liczba w niedzielę była najniższą jednodniową liczbą ofiar w Stanach Zjednoczonych od 8 września, kiedy to wyniosła 27 393. W sumie w Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 32,4 mln przypadków.

Zgodnie z analizą danych Johnsa Hopkinsa przeprowadzoną przez Wall Street Journal, siedmiodniowa średnia krocząca nowo zgłaszanych przypadków każdego dnia, która ma na celu złagodzenie nieprawidłowości w danych, wyniosła w sobotę 49 594. Średnia z 14 dni wyniosła 54 590. Gdy średnia z siedmiu dni jest mniejsza niż średnia z 14 dni, która była od 17 kwietnia, oznacza to ogólny spadek liczby przypadków.

Liczba zgonów związanych z Covid-19 również spadła w stosunku do poprzedniego dnia, ponieważ według Johnsa Hopkinsa naród zgłosił 325 zgonów w niedzielę. Numer ten może również zostać zaktualizowany później w poniedziałek rano. Dane Johnsa Hopkinsa pokazują, że liczba ofiar śmiertelnych w Stanach Zjednoczonych wynosi obecnie ponad 577 000.

Wysiłki szczepień trwają w kraju, ale zwolniły od poprzedniego tygodnia. Według danych, w ciągu ostatniego tygodnia podawano średnio 2,4 miliona dawek dziennie Analiza Wall Street Journal Dane dostarczone przez Centers for Disease Control and Prevention, spadły z 2,8 mln w poprzednim tygodniu. Około 31,6% Amerykanów jest obecnie w pełni zaszczepionych, a 44,3% otrzymało co najmniej jedną dawkę.

Wysoce zaraźliwy brytyjski wariant wirusa Covid-19, który jest obecnie dominującym szczepem wirusa w Stanach Zjednoczonych, utrudnia kontrolę epidemii. Ale jest również wyposażony w srebrną podszewkę: Zatwierdzone szczepionki dobrze działają przeciwko niemu.

Wariant, zwany B.1.1.7, jest bardziej zdolny do wykorzystywania luk w noszeniu masek i zachowaniu dystansu społecznego i wymaga większej liczby osób do rozwinięcia odpowiedzi immunologicznej, aby ją spowolnić. Jednak szczepionki pochodzą od firmy Pfizer Inc. A jej partner BioNTech SE i Moderna Inc. Johnson & Johnson, wraz ze środkami ostrożności, są nadal skuteczne, a władze ds. Zdrowia twierdzą, że szczepionki tak. Zaczyna spowalniać przypadki Covid-19 w USA.

Według danych Johnsa Hopkinsa na całym świecie zgłoszono ponad 152,87 miliona przypadków, a ponad 3,2 miliona ludzi zmarło.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *