Aktualizacje w tle, wyjątki HTTPS i nie tylko

Mozilla uruchamia się dzisiaj Nowa wersja FirefoksaA my opowiemy Ci najważniejsze wiadomości. W tym przypadku, Firefox 90 Wprowadza kilka fajnych nowych funkcji, takich jak aktualizacje w tle, które pomogą uniknąć zakłóceń spowodowanych aktualizacjami.

Jak zawsze, w tym artykule podsumujemy i wyjaśnimy główne nowości, jakie przynosi przeglądarka, nadając większą wagę najważniejszym, ale potem wspomnimy o kilku innych pomniejszych.

Aktualizacje w tle

Główną nowością w nowym Firefoksie jest to, że w nowej wersji Umożliwi to otrzymywanie aktualizacji w tle. Możesz to zrobić podczas korzystania z przeglądarki i po jej zamknięciu.

Intencją Mozilli w związku z tą zmianą jest Ogranicz przerwy użytkownika Gdy otrzymają powiadomienie, że nadszedł czas na aktualizację. Możesz skonfigurować tę zmianę w Ustawienia > Ogólne > Aktualizacje Firefoksa. Dzięki tej zmianie Przeglądarka zaktualizuje się sama, gdy ją otworzyszI nie musisz się martwić o naciśnięcie dowolnego przycisku, aby rozpocząć aktualizację.

Dodaj wyjątki do HTTPS

Mozilla spędziła dużo czasu wymuszając korzystanie z HTTPS, aby poprawić Twoją prywatność podczas przeglądania. Ale zawsze może istnieć strona, którą dobrze znasz, ale jeszcze nie dostosowałeś się do tej techniki. więc możesz Dodaj wyjątki do trybu HTTPS Aby działał na wszystkich stronach oprócz tych, do których się odnosisz.

Aby to zrobić, musisz wejść w ustawienia przeglądarki, wejdź do sekcji Ustawienia i prywatność. Wcześniej użytkownicy mogli wykluczać witryny tylko za pomocą ikony kłódki na pasku adresu, ale teraz jest to trochę łatwiejsze.

SmartBlock jest trochę bezpieczniejszy

Tryb SmartBlock dla Smart Lock został również ulepszony w nowej wersji Firefoksa. W szczególności mamy teraz SmartBlock 2, który Możesz blokować skrypty Facebooka innych firm w trybie przeglądania prywatnego. W ten sposób możesz uniknąć skryptów w sieci społecznościowej, które mogą próbować naruszyć Twoją prywatność.

Inne wiadomości ze szkoły średniej

  • nowa strona główna O: strona trzecia طرف, gdzie można zidentyfikować problemy ze zgodnością spowodowane przez moduły i aplikacje innych firm.
  • Klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając Otwórz obraz w nowej karcie, obraz otworzy się w tle.
  • Poprawiono wydajność WebRender.
  • Akceleracja programowa zostanie użyta, jeśli komputer nie obsługuje akceleracji sprzętowej WebRender.
  • Po wybraniu opcji drukowania strony internetowej w formacie PDF możesz teraz dodawać hiperłącza.
  • Obsługa FTP została usunięta.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *