Alaska nie zgłosiła w piątek żadnych zgonów związanych z COVID-19, ponieważ liczba hospitalizacji wciąż spada

Alaska nie zgłosiła w piątek żadnych zgonów związanych z COVID-19, ponieważ liczba hospitalizacji wciąż spada

Alaska w piątek zgłosiła 879 przypadków COVID-19 w ciągu dwóch dni, ponieważ liczba hospitalizacji związanych z wirusem nadal spadała w całym stanie.

Stan nie aktualizuje już swojego pulpitu nawigacyjnego koronawirusa w święta, co oznacza, że ​​najnowsza liczba przypadków obejmuje przypadki zgłoszone w czwartek i piątek.

Dane stanu Alaska wykazały, że liczby odzwierciedlają niedawny stopniowy spadek liczby przypadków na Alasce 26% spadek w przypadkach w ciągu ostatniego tygodnia w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Do piątku 124 osoby znalazły się w szpitalu z COVID-19, jak wynika z danych z panelu rządowego, a około 14% hospitalizowanych pacjentów w stanie uważa się za aktywnych przypadków.

Stanowi to znaczny spadek w porównaniu z wysokim wskaźnikiem leczenia ponad 200 osób w szpitalu Od września najniższy w stanie od sierpnia.

Standardy opieki w sytuacjach kryzysowych nadal oficjalny Jest on włączony w prawie 20 szpitalach na Alasce, ale urzędnicy szpitalni twierdzą, że spadająca liczba pacjentów z COVID oznacza, że ​​placówki nie musiały działać zgodnie z tymi standardami w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Liczba pacjentów w niektórych szpitalach jest nadal stosunkowo wysoka, ale transfery między szpitalami są znacznie łatwiejsze niż kilka tygodni temu, a personel i zasoby są mniej zestresowane niż wcześniej, mówią urzędnicy szpitali.

Począwszy od lipca, fala wirusowa napędzana przez wysoce zaraźliwe gatunki delta spowodowała gwałtowny wzrost liczby hospitalizacji i zgonów na całym Alasce – w większości wśród nieszczepionych – i przytłoczyła system opieki zdrowotnej do punktu krytycznego.

Efekty tego wzrostu są nadal widoczne. Chociaż nie zgłoszono żadnych nowych zgonów COVID-19 w czwartek ani w piątek, stan wcześniej w tym tygodniu zgłosił dodatkowe 90 zgonów, z których większość miała miejsce we wrześniu i październiku 2021 r. – najbardziej śmiertelnych miesiącach pandemii na Alasce do tej pory.

Zgony związane z COVID-19 nie zawsze pojawiają się natychmiast w stanowych danych dotyczących wirusów. Czasami pojawiają się dopiero po sprawdzeniu aktów zgonu przez urzędników służby zdrowia, co czasami może potrwać Kilka tygodni.

W sumie stan zgłosił 801 zgonów z powodu COVID-19 wśród mieszkańców i 30 wśród nierezydentów mieszkających w stanie.

Siedmiodniowy wskaźnik zachorowań na Alasce – 412,4 na 100 000, czyli około dwa i pół razy większy od wskaźnika krajowego – jest obecnie trzecim najwyższym wśród stanów USA, według danych z Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Niektóre społeczności Alaski, takie jak rdzenna wioska Savonga na Wyspie Świętego Wawrzyńca, wciąż doświadczają epidemii. Około 15% zdalnej społeczności liczącej 500 osób zachorowało na COVID-19 od środy, Wspomniany KNOM.

Część testów na COVID-19, które przyniosły pozytywne wyniki, wyniosła 7,1% w piątek na podstawie siedmiodniowej średniej kroczącej, w porównaniu ze szczytem ponad 10% w połowie października.

Spośród mieszkańców Alaski w wieku 5 lat i starszych, 59% otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19, Dane kraju pokazać się.

Rodzice szukający możliwości szczepień dla dzieci w okolicy Anchorage mogą wyszukiwać te wizyty na Anchoragecovidvaccine.org, który zawiera listę wielu, ale nie wszystkich, dostępnych dostawców szczepionek.

Wszyscy mieszkańcy Alaski mogą również zadzwonić na stanową infolinię koronawirusa pod numer 907-646-3322, aby uzyskać pomoc w znalezieniu i zaplanowaniu wizyty. Ta linia telefoniczna jest monitorowana od 9:00 do 18:30 w dni powszednie i od 9:00 do 16:30 w weekendy.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *