Alaska zgłosiła 6 zgonów i 877 przypadków w piątek, ponieważ hospitalizacje z powodu COVID-19 pozostają blisko rekordowego poziomu

Alaska zgłosiła 6 zgonów i 877 przypadków w piątek, ponieważ hospitalizacje z powodu COVID-19 pozostają blisko rekordowego poziomu

Alaska w piątek zgłosiła sześć zgonów i 877 nowych COVID-19 sprawy Ponieważ hospitalizacje związane z wirusem spadły na rekordowy obszar.

Najnowsza liczba jest częścią tego, co urzędnicy ds. Zdrowia określili w tym tygodniu jako potencjalny punkt stabilizacji w nowych przypadkach, chociaż urzędnicy twierdzą, że nie ma wystarczających dowodów na to, że liczba przypadków zaczyna spadać, a obecne liczby są nadal bardzo wysokie.

Wskaźnik przypadków na Alasce na 100 000 przypadków w ciągu ostatniego tygodnia pozostaje najwyższy w kraju, według Dane CDC.

Nowo zgłoszone zgony dotyczyły pięciu mieszkańców, w tym mężczyzny z Anchorage w wieku 50 lat, mężczyzny z Anchorage w wieku 70 lat, mężczyzny z Anchorage w wieku 80 lat lub starszych, kobiety z obszaru spisu ludności Betel w wieku 80 lat lub starszej oraz kobiety z Fairbanks w środku. Siedemdziesiątych. Stan zgłosił również kolejny nierezydentny zgon kobiety po pięćdziesiątce, zdiagnozowany w Wasilla.

Fairbanks Memorial Hospital oddzielnie zgłosił dwa zgony związane z COVID-19, które obejmowały tam pacjentów. Nie było od razu jasne, czy te zgony znalazły odzwierciedlenie w danych stanowych.

Łącznie 673 Zgony mieszkańców związane z wirusem i 25 Zgony nierezydentów są zgłaszane na Alasce od stycznia 2020 r.

Do piątku 225 osób zostało hospitalizowanych z wirusem wokół Alaski – poniżej Nowy rekord 235 został ustanowiony w czwartek. Przed tym tygodniem poprzedni rekord szpitala wynosił 223 w dniu 25 września.

Urzędnicy twierdzą, że hospitalizacje z powodu COVID-19 prawdopodobnie pozostaną na wysokim poziomie w większości części stanu przez co najmniej kilka następnych tygodni. Hospitalizacja jest wskazaniem późnym, co oznacza, że ​​spadek zachorowań w szpitalach potrwa kilka tygodni.

„Mam tylko nadzieję, że wszyscy zdamy sobie sprawę, że jeszcze z tego nie wyszliśmy”, powiedział w piątek Jared Kosen, prezes i dyrektor generalny Alaska State Hospital and Nursing Home Association.

W Mat-Su prawie połowa pacjentów szpitala zachorowała na COVID-19, a łóżka do intensywnej terapii pozostają dostępne, Dane kraju pokazać się. W Fairbanks North Star Borough jedna trzecia wszystkich pacjentów szpitali miała COVID-19, a trzy łóżka OIOM pozostają otwarte.

Kosin powiedział, że po miesiącach długotrwałego stresu stanowego systemu opieki zdrowotnej, łatwo jest znieczulić się na tego rodzaju liczby.

Ale „zarządzanie piętrem szpitalnym z takim poziomem przyjęć, że inaczej by nie istniało na taką skalę, jest bezprecedensowe” – powiedział. „Dopóki nie uda nam się usunąć tych przyjęć i naprawdę przestaniemy widzieć zrównoważoną liczbę przyjęć na tych poziomach, nasz system szpitalny jest pod wieloma względami zagrożony”.

[Pfizer says its COVID-19 vaccine is more than 90% effective in younger children]

Standardy Opieki Kryzysowej są aktywne w 20 placówkach opieki zdrowotnej w całym stanie, a Kosin powiedział, że wyzwania pozostają wokół oddziałów intensywnej terapii, ograniczonych zasobów i sporadycznej racjonalizacji opieki. Kosen powiedział, że grupa zewnętrznych pracowników służby zdrowia zakontraktowanych do stanu pomogła, ale nie rozwiązała kryzysu w szpitalach.

„Wszyscy są teraz pod presją” – powiedział.

Niemal 65% mieszkańców Alaski w wieku 12 lat lub starszych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19.

W ciągu ostatniego tygodnia 9,89% wszystkich testów COVID-19 dało wynik pozytywny.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *