Albert Jimenez i Ana Lopez wygrali Ironcat de l’Ampolla

Prawie setka triathlonistów wzięła udział w 18. edycji zawodów Ironcat de l’Ampolla, zorganizowanych przez Radę Miasta L’Ampolla przy wsparciu Katalońskiej Federacji Triathlonu.

Około osiemdziesięciu uczestników pokonało złożone wyzwanie, jakim było przepłynięcie 3,8 km, 180 km na rowerze i przebiegnięcie 42 km, co ponownie stanowiło najstarszą trasę wyścigu o tych cechach ze wszystkich na Półwyspie Iberyjskim.

Warunki pogodowe dopisały, ale ostatecznie nie udało się pobić rekordów, które nadal należą do charyzmatycznego polskiego specjalisty Roberta Karrasa, który osiągnął w 2019 roku z czasem 8:13’43, a kataloński Ivete Farriols w 2016 roku z wynikiem 9: 34 17″.

Jest to najstarszy test tej spornej metody na półwyspie

W tej edycji Albert Jimenez Garcés (CE Rayo Team) przekroczył linię mety na pierwszym miejscu z czasem 8:25’06”, powtarzając zwycięstwo odniesione w poprzedniej edycji oraz w 2018 roku, co stawia go wraz z José Luisem Cano, wśród jedynych uczestników, których nazwiska trzykrotnie znalazły się na liście zwycięzców testu.

Na drugim miejscu jest Ion Bermejo (CD Aoiz) z 8:27’04”, a na trzecim Victor Rios (CT Vallirana) z 8:39’35”. Pietro Merillo (CT Centurió Tarraco), regularny gracz testowy, był pierwszym w debiucie, zajmując 14. miejsce z czasem 9:27’30”.

W kategorii kobiet Ana López jako pierwsza dojechała do mety San Roman Blanco (Sport Fitness Triathlon) z czasem 11:23:49, a za nią uplasowała się Tiziana Colette Gualtieri (CT Vallirana) z czasem 12 :30:45, a trzecia była Margaux Alonso o 12:35:54.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *