Alex Graneri, wioślarski mistrz świata we krwi Ryugana

Ma w sobie więcej krwi niż Ryogan i został ogłoszony mistrzem świata juniorów w wioślarstwie w zawodach K1 na 1000 m w Montemor-o-Velho (Portugalia) i do poniedziałku ma przed sobą możliwość dubletu w teście na 500 metrów. Nazywa się Álex Graneri Larrea i należy do Real Club Náutico de Palma de Mallorca.

Tam, w Palmie, urodził się 18 lat temu. Ale jego relacje z La Rioja wykraczają poza relacje jego rodziny ze strony matki: nawet Ebro widział tego sportowca trenującego między mostami w czasach, gdy Centrum Technyfikacji Trasona (Asturia) zmieniło jego dom w Logroño.

Alex Graneri trenuje na rzece Ebro w Logroño.

To centrum technologiczne, miejsce wybrane przez Hiszpańską Federację Żeglarską do przygotowania najlepszych w sporcie, było miejscem, które uniemożliwiło Alexowi Graneri kontynuowanie studiów w Maristas w stolicy Riojan. Ale nie mógł zapobiec temu, że jego związek z La Rioja stał się znacznie bliższy.

W finale mistrzostw świata, który odbył się w sobotni poranek, triumfował Alex Graneri Laria z czasem 3:35.72 i zdominował próbę od pierwszego ciosu, wyprzedzając rakietę o dwie sekundy na mecie węgierskiego Leventi Coroc, europejczyka. mistrza, ao trzy sekundy nad trzecim miejscem Niemcem Janem Grafem.

Rok 2021 jest potwierdzeniem, że sportowa przyszłość Granary Laria to coś więcej niż tylko nadzieja i wyraźny horyzont olimpijski w Paryżu. Dominując z absolutną przewagą w krajowych zawodach, w czerwcu zajął drugie miejsce w Europie w Poznaniu (Polska) na tych samych dystansach, co finały Pucharu Świata w Portugalii.

Przyjechał na polską imprezę po kontuzji, która uniemożliwiła mu normalne przygotowania zarówno do reprezentacji narodowej, jak i europejskiej. Po odzyskaniu sił, przygotowania do Pucharu Świata były jak najbardziej odpowiednie, o czym świadczy tytuł i czas osiągnięty na Montemor O Velho.

W niedzielę i poniedziałek Alex Graneri Laria weźmie również udział w teście K1 na 500m, który również jest jednym z jego faworytów.

Ebru od teraz będzie mógł oglądać mistrza świata pływającego w swoich wodach. Federacja Ryogan strzeże jego łodzi, gdy to się dzieje.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *