„Alexa, bądź mądrzejszy”: Amazon ulepsza swojego asystenta o generatywną sztuczną inteligencję

„Alexa, bądź mądrzejszy”: Amazon ulepsza swojego asystenta o generatywną sztuczną inteligencję

Popularny asystent cyfrowy Alexa firmy Amazon zostanie wkrótce wzbogacony o możliwości generatywnej sztucznej inteligencji (AI), ogłosił w środę Amazon, chcąc dołączyć do wyścigu zdominowanego przez ChatGPT, Google i Microsoft.

Asystenci głosowi, tacy jak Alexa czy Siri firmy Apple, są często uważani za idealnych kandydatów do zapewnienia błędnej, a czasem zrobotyzowanej technologii, funkcji generatywnej sztucznej inteligencji, która może generować tekst, obrazy lub treść na podstawie istniejących podstawowych danych.

Generatywna sztuczna inteligencja, taka jak ta używana w popularnym ChatGPT, dostarcza złożone treści, takie jak wiersz lub artykuł akademicki, w ciągu kilku sekund, a celem Amazona jest umożliwienie Alexie robienia tego, a nawet więcej, za pomocą poleceń werbalnych z salonu lub sypialni w kuchni użytkownika.

Podczas wydarzenia zorganizowanego w biurze firmy pod Waszyngtonem firma poinformowała, że ​​w nadchodzących miesiącach angielska wersja „Alexa AI” będzie dostępna jako opcja na wszystkich jej urządzeniach w Stanach Zjednoczonych.

„Włączenie tych technologii do szerokiego zasięgu, jakim jest Alexa, zajmie trochę czasu. Jestem jednak pełen optymizmu i myślę, że dobrze zaczniemy” – wyjaśnił Dave Limp, starszy wiceprezes ds. urządzeń i urządzeń. Usługi w Amazonie.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

Technologiczny gigant ogłosił, że dzięki tej zmianie Alexa będzie mogła mówić w bardziej osobistym stylu i porzucić swój robotyczny akcent.

Alexa będzie także wykorzystywać informacje w czasie rzeczywistym i stwarzać pozory osobistej relacji z użytkownikami, obejmującej na przykład poznawanie ich nawyków czy ulubionych drużyn sportowych.

Tak naprawdę możesz powiedzieć: „Alexa, włącz ekspres do kawy, odsuń zasłony, przyciemnij światła w studiu, włącz poranne wiadomości”. Limp wyjaśnił, że zostanie ustalony harmonogram.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

Daniel Rausch, dyrektor generalny Alexy, powiedział reporterom, że sztuczna inteligencja położy dodatkowy nacisk na dokładność i że wysiłków firmy w zakresie sztucznej inteligencji nie można porównywać z chatbotami, które, jak wykazano, przekazują niedokładne informacje lub wymykają się spod kontroli.

Amazon wprowadził także swój najnowszy hub inteligentnego domu, Echo 8, a także listwę dźwiękową do telewizorów i nowe możliwości wyszukiwania oparte na sztucznej inteligencji w usłudze FireTV.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *