Alexander Guimarães w finałowej liście trenerów reprezentacji Polski

Trener reprezentacji Aleksander Guimarães jest jednym z finalistów PZPN do zmierzenia się z reprezentacją narodową.

Prasa w kraju europejskim opublikowała informację, z którą rozmawiał agent TECO, Ander Fernandez urodziłem sięn W Guima Jigsaw Załóżmy, że zespół ma postać Bayernu Monachium, Roberta Lewandowskiego.

„W tej chwili nie ma nic konkretnego. Polska sprawa ma rację, pracowaliśmy z polską ligą, mamy wiarygodność, nazwisko Guima wypadło dobrze i jest w trzech ocenianych nazwiskach i to jest dla nas bardzo interesujące, chociaż rozumiemy, że teraz jest to skomplikowane, ponieważ najwyraźniej chcą postawić na lokalnego trenera.

Fernandez nie krył, że to dla nich zaskoczenie, że Guimaraes dotarło do finału, zwłaszcza że w tego rodzaju kulturze sportowej wolą obstawiać lokalnych strategów.

Spotykamy się, ale rozumiemy, że to trudne. Teraz mogę powiedzieć, że to sukces, ponieważ od początku ciężko im ocenić, a już mają to na orbicie, a nazwa jest na stole.

Ander wyjaśnił, że to, co obecnie stawia na pierwszym miejscu Guimarães, to możliwość konkurowania dobrą ofertą ekonomiczną.

„On stawia na konkurencyjność, zrezygnuje z pieniędzy, aby być w konkurencyjnym miejscu. Patrzymy na Brazylię, czyli tam, gdzie chcesz; ponadto wiemy, że w Kolumbii oddzwonią w każdej chwili; szukamy coś konkurencyjnego”.

Według agenta siłą Guimaraes jest zdolność do przystosowania się, którą widać tylko kilku techników.

„Kiedy facet wygrywa w Azji, w Indiach, wygrywa Puchar Zatoki Perskiej, a także wygrywa w Kolumbii, bo za coś. Facet wykazał się mądrością i zarządza zespołem, dla prasy… Ma dobry sztab trenerski, który wie, jak się dostosować, więc powiedziałbym, że stał się bardzo atrakcyjną opcją dla każdego zespołu lub selekcji. Doszedł do wniosku, że praktycznie brakowało mu możliwości w Europie.

Według polskiej prasy Guima walczy o stanowisko z miejscowym Adamem Nawałką, który był na tym stanowisku od 2013 do 2018 roku. Innym sternikiem, który wygląda na silnego, jest Holender Dick Advoocat, który właśnie opuścił stanowisko trenera z Iraku.

W kraju Rujiblanca faworytem był Nawalka, biorąc pod uwagę jego doświadczenie w prowadzeniu operacji, która została przerwana przez odejście Paulo Sousy, Portugalczyka, który został mocno skrytykowany po odejściu z polskiej drużyny i dołączeniu do Flamengo w Brazylii.

Alexandre Guimaraes był już bliski przejęcia reprezentacji Kostaryki, kiedy odszedł kapitan Ronald Gonzalez i teraz PZPN umieścił go wśród swoich faworytów.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *