Alexandra Grande na Igrzyskach Światowych 2022: Peruwiańska zawodniczka Karate zajęła drugie miejsce w Kumite Karate i zdobyła srebrny medal | RMMD | pełne sporty

Alexandra Grande z Peru otrzymała w sobotę swój pierwszy medal na Igrzyskach Światowych 2022, które odbędą się w Birmingham w Stanach Zjednoczonych. Zawodniczka miała wybitny udział w karate (metoda kumite -61 kg) i zajęła chlubne drugie miejsce, za co otrzymała srebrny medal..

32-latka pokonała 3-2 Szwedkę Annę Joannę Nilsson w swoim pierwszym występie w puli B. Następnie Grande pokonała słowacką Ingridę Suchankovą 6:5, a później ją pokonała. Kanadyjski piątek Haya dla „Sencho” po 4-4.

Już w półfinale Aleksandra pokonała Egipcjanina Dahab Ali, również przez „Sencho”, po 3-3. W długo oczekiwanym finale Peruwianka nie mogła pokonać Ukrainki Anity Seruginy – ostatecznej mistrzyni – i przegrała 3:2 w Bell Battle Coliseum.

Alexandra Grande, nosząca swój srebrny medal. (Zdjęcie: Instagram / @alegrandekarate)

Oznacza to, że Grande ponownie spotkała Seroginę w finale Igrzysk Światowych. W poprzedniej edycji imprezy, w Polsce w 2017 roku, historia była inna. Peruwiańczyk utrzymał zwycięstwo, wygrywając 2:0 i komentował złoty medal.

To już jedenasta edycja Igrzysk Światowych, w których rywalizowane są sporty nieolimpijskie i potrwają do niedzieli 17 lipca.

Oprócz Alexandry Grande, nosicielki flagi na otwarciu imprezy sportowej, innymi reprezentantami kraju są Gerson Martinez (bilard), Matthew Celle (muay thai), Felipe Franco (surfing) i Rafael Galvez (squash).

Alexandra Grande na podium.  (Zdjęcie: Instagram / @alegrandekarate)
Alexandra Grande na podium. (Zdjęcie: Instagram / @alegrandekarate)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.