Altesa wygrała w Polsce największy w swojej historii kontrakt o wartości 442,6 mln euro

Altesa wygrała w Polsce największy w swojej historii kontrakt o wartości 442,6 mln euro

Spółka Orlen Oil wykonała część rozbudowy kompleksu Olefin

Projekt Interempresas18.07.2023

wieśniak Polska podpisała największy w swojej historii kontrakt o wartości 442,6 mln euro (ok. 1974 mln zł). Orlan, jeden z największych koncernów naftowych w Europie Środkowo-Wschodniej, zlecił konsorcjum utworzonemu przez Altesę i CECCC na zasadzie EPC rozbudowę zlokalizowanego w centralnym bloku kompleksu petrochemicznego Olefins. Kraj. Hiszpańska firma budowlana była zaangażowana w największą inwestycję w europejskim sektorze petrochemicznym na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Rodzinne zdjęcie z podpisania umowy przed siedzibą Orlanu.

Konkretnie, w ramach pakietu K-002 Altesa zajmie się częścią infrastruktury OSBL (External Battery Limits) dla projektu Olefin III, a także rozbudową podstawowej infrastruktury zakładu produkcyjnego. Powstanie 18 okrągłych zbiorników o łącznej pojemności 27 tys. metrów314 zbiorników pionowych o łącznej pojemności 50 000 m33Dwa poziome zbiorniki ciśnieniowe o łącznej pojemności 5000 m3 oraz jeden zbiornik kriogeniczny o pojemności 16 000 m33. Oprócz tego prace obejmują 60 kilometrów rurociągów, roboty budowlane, instalacje sanitarne i elektryczne.

Joint venture z CECCC (China Civil Engineering Construction Corporation), siostrzaną spółką Grupy CRCC, jest wyraźnym przykładem synergii pomiędzy Altesą a jej głównym inwestorem. CRCC to trzecia co do wielkości grupa budowlana na świecie, zajmująca 42 miejsce w rankingu Fortune Global 500 i 12 miejsce w rankingu „Top 500 Companies in China” prestiżowego rankingu ENR Top 250 Global Contractors Ranking.

15 lat obecności w Polsce

Z ponad 50-letnią historią i obecnością w Polsce od 2007 roku, Altesa wygrała swój największy kontrakt autostradowy w 2020 roku: budowę 13-kilometrowego odcinka autostrady S7 Płońsk-Czosnów za 124 mln euro (563 mln). Slodis). Jeśli chodzi o infrastrukturę kolejową, na początku 2022 r. rozstrzygnięto jej największy dotychczas kontrakt: przebudowę 50 kilometrów linii kolejowej Ełk-Korsze za 142 mln euro (648 mln zł). Buduje również kilka odcinków Tramwaju Gdańskiego i wdrożył system dynamicznej informacji pasażerskiej dla PKP PLK na 133 stacjach i przystankach, jest generalnym wykonawcą i referencją w terenie dla trzech odcinków autostrad, w tym odcinków S19, S6 i S7. Energia wiatrowa, ropa i gaz, systemy informacyjne (ITS) i systemy bezpieczeństwa. Jako firma globalna Altesa działa w takich krajach jak Hiszpania, Słowacja, Meksyk, Peru, Chile i Kolumbia.


You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *