Altesza wygrała największy w swojej historii kontrakt na 450 mln w Polsce

Altesza wygrała największy w swojej historii kontrakt na 450 mln w Polsce

Altesa osiągnęła największy kontrakt w Polsce w swojej historii. Grupa budowlana otrzymała blisko 450 mln euro na rozbudowę kompleksu petrochemicznego Olefins zlokalizowanego w Płocku, w centrum kraju. Osiągnięto to w konsorcjum z China Civil Engineering Construction Corporation (CCECC), spółką zależną China Railway Construction Corporation (CRCC), partnera referencyjnego firmy Altesa.

Kiedy trzy lata temu chiński państwowy gigant przejął większość swojego kapitału, hiszpański koncern realizuje swój zamiar zaatakowania dużych międzynarodowych projektów.

Hiszpańska firma zwiększa swoje portfolio do 2 083 mln euro

Sojusz Altessa, to Posiada już duże doświadczenie w PolsceA CECCC zostało wybrane przez polską firmę naftową Orlen do przeprowadzenia różnych prac w ramach Projektu Rozbudowy Kompleksu Olefin w trybie EPC (Engineering and Construction). 20 lat.

Konkretnie, w ramach pakietu K-002, Aldesa dostarczy część infrastruktury OSBL (External Battery Limits) dla projektu Olefin III, jak również Rozbudowa podstawowej infrastruktury zakładu produkcyjnego. Łącznie powstanie 18 zbiorników okrągłych o pojemności 27 tys. m3, 14 zbiorników pionowych o pojemności 50 tys. m3, dwa poziome zbiorniki ciśnieniowe o pojemności 5 tys. . Obejmuje to 60 kilometrów rurociągów, roboty budowlane oraz instalacje sanitarne i elektryczne.

Altesa i CECCC podpisały już umowę, Jest wart 1 974 mln zł (443 mln euro po aktualnym kursie).. W ten sposób hiszpańska firma zwiększa swoje portfolio do 2 083 mln euro. Z całości około 44% w segmencie budowlanym, 36% w segmencie przemysłowym koncentruje się na energii odnawialnej oraz ropie i gazie, a 20% koncesji, z projektami eksploatacji i utrzymania w Ameryce Łacińskiej, z wyróżniającymi się autostradami. W Meksyku i Urugwaju.

CRCC, trzecia co do wielkości grupa budowlana na świecie według listy ENR, nabyła 75% Altesy w 2020 r., płacąc 250 mln euro poprzez podwyższenie kapitału w spółce kontrolowanej przez Alejandro Fernandeza. Kontrakt dla Orlenu od hiszpańskiej firmy i CCECC Zapewnia potencjał wzrostu poprzez synergie między madrycką spółką budowlaną a jej największym akcjonariuszem. W 2021 roku Altesa otrzymała ośmioletni kontrakt na usługi operacyjne, systemy poboru opłat i utrzymanie inteligentnych systemów oraz obsługę klienta dla autostrady Trasa 5 Dalga-Chillan, której koncesja została udzielona CRCC).

Umowa ta wzmacnia zaangażowanie Altesy w Polsce. Jest to rynek istniejący od 2007 roku Stanowi już 20% jej dochodów (Hiszpania 60% i Ameryka Łacińska 20%). Do najbardziej znaczących projektów grupy należy budowa 13 km autostrady S7 Płońsk-Czosnów za 124 mln euro oraz przebudowa 50-kilometrowej linii kolejowej Ełk-Korsze za 142 mln euro.

Umowa w Portugalii

Altesa dodaje projekt w Polsce do innych podobnych transakcji zawartych w tym roku w sektorze energetycznym. Na uwagę zasługuje wdrożenie elektrowni fotowoltaicznych Rio Mayor (204 MW) i Torre Bela (60 MW) w Asambuja (Portugalia) przez Neon Cala i Aura Power dla Azisa, spółki zależnej firmy Altesa zajmującej się energią odnawialną, mobilnością i bezpieczeństwem. ., Ponad 200 milionów euro.
You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *