Ambasador Rosji w Polsce spryskany czerwoną substancją

Przedstawiciel Moskwy otrzymał coś, co wyglądało na czerwoną farbę na twarz, rzuconą przez protestujących przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę podczas ceremonii poświęconej żołnierzom sowieckim, którzy zginęli w walce z nazistowskimi Niemcami.

Jak podała RIA Novosti, ambasador Rosji w Polsce został spryskany czerwoną substancją i zaatakowany przez proukraińskich demonstrantów w poniedziałek na uboczu warszawskiej imprezy z okazji zakończenia II wojny światowej.

Zdjęcia wydane przez agencję bez brzmienia przedstawiały dyplomatę Siergieja Andriejewa w koszuli i twarzy poplamionej na czerwono, a także kilka osób wokół niego.

Za nimi widziano demonstrantów wymachujących ukraińskimi flagami.

Inne zdjęcia przedstawiają rosyjską delegację w towarzystwie polskiej policji.

Według RIA Novosti ambasador miał złożyć wieniec na warszawskim cmentarzu, gdzie pochowano żołnierzy sowieckich poległych podczas II wojny światowej, dla upamiętnienia 9 maja 1945 r., daty, która oznaczała dla Rosjan zwycięstwo nazizmu. Niemcy.

Rosja konsekwentnie potępia „rusofobię” Zachodu w ogóle, a Polski w szczególności.

Usprawiedliwia swój atak na Ukrainie zachodnim antyrosyjskim projektem w tym kraju i rzekomym ludobójstwem rosyjskojęzycznych przez ukraińskich neonazistów.

(z informacjami z AFP)

Czytaj więcej

Przeczytaj także:
Putin usprawiedliwia inwazję na Ukrainę „odpowiedzią prewencyjną” w obronie „ojczyzny”
„To prezent, który dał nam Putin 9 maja”

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.