AMD AM5 nowej generacji jest wyposażony w gniazdo LGA1718

AMD AM5 Będzie następcą gniazda AM4, Obecnie zasila procesory Ryzen.

AMD AM5 nowej generacji jest wyposażony w gniazdo LGA1718

Więcej wycieków AM5 Pochodzi od ludzi wykonywalny Ujawnia kilka interesujących szczegółów, takich jak typ gniazda, którego będą używać, czyli gniazdo LGA1718.

Plus wszystkie zmiany pochodzące z następujących układów Ryan, Jak wspomnienia DDR5 Albo fasada PCIe 5.0AMD dokona zmiany w gnieździe, które nie będzie już PGA, ale zostanie przekonwertowane na gniazdo LGA.

Ta zmiana oznacza, że ​​następny Ryzen nie będzie miał pinów, ale zamiast tego szpilki zostaną znalezione w gnieździe płyty głównej, tak jak ma to miejsce w przypadku platformy Intela.

Odwiedziliśmy Przewodnik po najlepszych płytach głównych na rynku

Wyciek zawiesza również platformę Obsługuje dwukanałową pamięć DDR5, Ale zaskakująco wsparcie PCIe 5.0 Nie zaczniemy od początku, ale najpierw zajmiemy się żetonami EPYC Genoa’Zen 4 ’.

AM5

Zabiegi Ryzen 6000 Z celem AM5 Będą konkurować z Intel Alder Lake-S, Który zostanie wydany jeszcze w tym roku. Procesory Intel nowej generacji będą miały obsługę PCIe 5.0 oprócz DDR5. Ze strony AMD nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Procesory Ryzen 6000 „ Raphael ” mogą pojawić się w 2022 rokuPo wydaniu serii Intel Core Alder Lake-S. Jeśli to prawda, Intel przejmie przewagę nad AMD dzięki implementacji pamięci DDR5 i PCIe 5.0.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *