AMD MI300 zasila 2 gigantyczne egzoflopy El Capitan

amd Dzięki swoim żetonom zdobywa nowych obserwujących i kontrakty milionerów APU Trójwymiarowy MI300, Który łączy rdzenie procesora Zain 4 z jej rysunkami cdna 3 Serwery i obliczenia eksaskalowe.

MI300 AMD będzie zasilał superkomputer El Capitan

Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) potwierdziło, że superkomputer El Capitan będzie zasilany przez AMD.który składa się z akceleratorów MI300, Mając nadzieję na osiągnięcie wyjątkowych osiągów z exaflops e2.

akceleratory MI300 Firma AMD łączy procesory i karty graficzne, które będą APU, które mogą wznieść wydajność superkomputerów AMD na nowy poziom, jednocześnie zachowując wydajność zarówno pod względem zużycia energii, jak i przestrzeni fizycznej.

MI300

AMD wykorzystało projekt 3D do stworzenia tych akceleratorów, które łączą rdzenie Zen 4, stosowane w kolejnych procesorach Ryzen 7000, oraz układ graficzny CDNA 3. W tym samym pakiecie znajdziemy sporą ilość pamięci podręcznej i HBM. Posiadanie tego wszystkiego w jednym chipie optymalizuje przestrzeń fizyczną, umożliwiając superkomputerom takim jak El Capitan osiągnięcie niesamowitej wydajności dzięki połączeniu tysięcy tych akceleratorów MI300.

Poleć nasze Przewodnik po najlepszych kartach graficznych na rynku

Oczekuje się, że system zaoferuje więcej niż 2 eksaflopy Maksymalna wydajność przy mniej niż 40 megawatów mocyco pozwala na obniżenie kosztów energii.

To może nie być ostatni superkomputer, który zaczął korzystać z tego typu rozwiązania AMD, które oferuje świetną wydajność i efektywność. Będziemy Cię na bieżąco informować o nowościach.

Gustavo Jamara

W wolnym czasie jestem operatorem komputerowym, instalatorem sieci komputerowych, redaktorem i pisarzem. Miłośniczka technologii, kina, piłki nożnej i gier wideo.

Dane osobowe, które przekazujesz nam za pośrednictwem tego formularza, zostaną zapisane w profilu Miguel Ángel Navas Carrera, w celu zarządzania komentarzami, które zamieszczasz na tym blogu. Legalizacja odbywa się za zgodą zainteresowanej strony. Jeśli nie zostanie zaakceptowany, nie będziesz mógł komentować tego bloga. Możesz sprawdzić Polityka prywatności. Możesz skorzystać ze swoich praw dostępu, sprostowania, anulowania i sprzeciwu w [email protected]

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.