AMD planuje dodać pamięć HBM do swojego Epyc Genoa opartego na Zen 4

Na podstawie raportów, AMD pracuje nad wariantem HBM nowej generacji procesorów serwerowych Epyc Genoa (Zen 4), Zasadniczo Aby konkurować z Sapphire Rapids-SP firmy Intel, który będzie miał co najmniej jeden model z wbudowanym HBM. Według Impact Hardware (za pośrednictwem WCCFTech), często toczyły się dyskusje na temat używania pamięci HBM z Zen 4 (wśród partnerów serwerowych AMD), bez podjęcia konkretnej decyzji w momencie pisania tego tekstu.

AMD już planuje wypuścić 3D stacked V-Cache z Mediolanu Przy planowanym premierze w pierwszej połowie 2022 r. wariant z HBM o podobnej konstrukcji jest nie do pomyślenia. Jednak podobnie jak Trent, Model z HBM (jeśli się opłaca) prawdopodobnie będzie zarezerwowany dla kilku dużych klientów, a reszta otrzyma zmienne za pomocą V-Cache.

Najbardziej interesująca jest mapa drogowa centrum danych AMD. W ciągu najbliższych 2-3 lat zostanie wydanych około pięciu różnych kolekcji. Najpierw jest Milan-X z V-Cache ze stosem 3D, a następnie Trento wraz z Instinct MI200 dla Frontier SC. Następnie spodziewamy się, że Genoa-SP pojawi się na początku 2023 roku, a także V-Cache, a na koniec: Bergamo (128 rdzeni) na rynek chmury gdzieś w tym roku. Teraz pojawiła się również wiadomość o wariancie z HBM.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że standard Genoa-SP, V-Cache Genoa i odpowiadające mu warianty HBM stanowią tę samą rodzinę produktów. Procesory Intela Sapphire Rapids-SP zostały opóźnione do drugiego lub trzeciego kwartału 2022 roku, dając AMD mnóstwo czasu na rozszerzenie swojej obecności w lukratywnych segmentach serwerów.

Fontanna: Efekt sprzętowy

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *