AMD Ryzen 5 7500F będzie sprzedawany na całym świecie w cenie około 180 USD

AMD Ryzen 5 7500F będzie sprzedawany na całym świecie w cenie około 180 USD

W ostatnich tygodniach AMD zaskoczyło kilkoma niezapowiedzianymi produktami przeznaczonymi na bardzo specyficzne rynki, takimi jak AMD Ryzen 5 5600X3D, który jest dostępny wyłącznie w amerykańskiej serii znanej jako Microcenter.

Kolejnym produktem, o którym dowiedzieliśmy się z przecieków, a nie z oficjalnej zapowiedzi, jest AMD Ryzen 5 7500F, czyli procesor dla architektury Socket AM5 i Zen 4, który ma 6 rdzeni i 12 wątków, ale w przeciwieństwie do pozostałych rozwiązań AM5 nie ma zintegrowanej grafiki, co można wywnioskować, używając w nazwie znaku F.

Plotki krążyły wokół dat, ale wygląda na to, że już się skończyły, ponieważ produkt pojawił się w niedzielę. To kolejny dziwny ruch, bo nie przypominamy sobie zniesienia zakazu informacji w takie święto jak niedziela.

Plotki doprowadziły do ​​pewnego wycieku wydajności, który wskazywał na interesującą wydajność dla tych, którzy nie chcą zintegrowanej grafiki, a mianowicie, że różnice w stosunku do Ryzena 5 7600X będą bardzo małe.

Wspomniane plotki wskazywały również, że ten procesor był przeznaczony na rynek azjatycki i z tego, co widzimy, byłaby to półprawda, ponieważ sam opis produktu wskazuje na globalną dostępność i tak naprawdę na stronie AMD w dowolnym języku jest wymieniony ze wszystkimi jego funkcjami. W tej chwili na pewno tylko niektóre azjatyckie media opublikowały analizy tego procesora, takie jak Expreview, MyDrivers i QuasarZone, więc musimy założyć, że ten rynek ma pierwszeństwo, ale prędzej czy później pojawi się reszta rynków, być może zobaczymy więcej analiz w bliższych językach.

Komentują, że ten procesor trafi do sprzedaży w poniedziałek za przybliżoną cenę 180 USD i że jest wyposażony w prosty radiator, dobrze znany Wraith Stealth, ale to powinno być więcej niż wystarczające dla tego modelu. Zwracają uwagę, że ten model nie wydaje się być częścią promocji, w której rozdają grę wideo Starfield, ale nie zaszkodzi sprawdzić go, gdy jest dostępny w sklepie, o którym już wiemy, że uczestniczy we wspomnianej promocji.

Zobaczymy, czy pojawi się w jakimś momencie w większości sklepów na całym świecie przez zaskoczenie, czy AMD jeszcze oficjalnie tego nie zapowiedziało, ale patrząc na to, jak nabiera kształtów, wygląda na to, że przed końcem lata będzie można go już kupić w każdym sklepie.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *