AMD Ryzen 6000 z obsługą DisplayPort 2.0

VESA Ogłoszenie pierwszych certyfikatów w DisplayPort 2.0 Ultra High Bit Rate (UHBR). amd Ryzen 6000seria procesorów do laptopów, jest jedną z pierwszych platform, które otrzymały ten certyfikat.

Certyfikowany przez AMD Ryzen 6000 DisplayPort 2.0

Stowarzyszenie VESA (Video Electronics Standards Association) ogłosiło dzisiaj pierwszy wyświetlacz wideo i sprzęt źródłowy obsługujący DisplayPort UHBR (Ultra Bit Rate).

Plastry UHBR Ekran jest prezentowany przez AMD, MediaTek, Realtek Są certyfikowane, dzięki czemu będą obsługiwać rozdzielczości ekranu i częstotliwości odświeżania znacznie wyższe niż dotychczas znane dzięki DisplayPort 2.0.

Najwyższa przepustowość dozwolona przez Obsługuje UHBR 8K 60Hz z nieskompresowanym HDRwyświetlacze 4K i 240 Hz z HDR, dwa monitory 4K 120 Hz z HDR lub cztery wyświetlacze 4K 60 Hz z HDR przez jeden kabel.

Poleć nasze Przewodnik po najlepszych procesorach na rynku

„Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą ścisłą współpracę z VESA w zakresie rozwijania ekosystemu DisplayPort 2.0 UHBR, wykorzystując procesor AMD Ryzen z serii 6000 jako certyfikowane urządzenie referencyjne. Program certyfikacji DisplayPort UHBR zagwarantuje, że źródła, kable i wyświetlacze będą działały płynnie i solidny ekosystem, który zapewnia pełne możliwości technologii DisplayPort 2.0 UHBR.Części UHBR zdefiniowane przez standard DisplayPort reprezentują nowy paradygmat łączności z monitorami, z niespotykaną przepustowością, aby ułatwić płynną rozgrywkę, wydajne odtwarzanie wideo i profesjonalne wyświetlacze o rozdzielczości powyżej 8K.”

– powiedział Syed Athar Hussain, wiceprezes zarządu VESA i starszy członek AMD w dziedzinie wyświetlaczy.

w Baza danych Opublikowane możesz zobaczyć obsługiwane urządzenia DisplayPort 2.0 UHBR. Będziemy Cię informować.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.