Ameryka znów lubiła dominować na platformach

TOKIO (AP) – Ponieważ Igrzyska Olimpijskie w Tokio mają się rozpocząć w piątek, trudniej będzie niż zwykle przewidzieć tabelę medalową zeszłorocznej epidemii i wszystkich wydarzeń kwalifikacyjnych.

Według prognozy Graysonot, która dostarcza analizy statystyczne dla lig sportowych na całym świecie, Stany Zjednoczone mają największe szanse na zdobycie większej liczby medali. Reprezentantami z większą ilością złota będą też Amerykanie. Po tym wybór jest bardziej skomplikowany.

Chiny będą na drugim miejscu, ale wielu sportowców w tym kraju miało najgorsze wyniki w zawodach międzynarodowych od czasu wybuchu epidemii. To komplikuje zadanie prognozowania, ponieważ obliczenia Cresinot są oparte na najnowszych wydarzeniach związanych z ważnymi wydarzeniami, takimi jak świat.

Trzecie miejsce pod akronimem ROC zająłby zespół z Rosji, a za nim gospodarze z Japonii i Wielkiej Brytanii.

„Te igrzyska olimpijskie są bardziej nieprzewidywalne niż zwykle”, powiedział Simon Clive, dyrektor ds. analiz sportowych w Graysonot, w e-mailu do Associated Press. „Wiele turniejów zostało odwołanych w 2020 roku. Chociaż w tym roku zostały one zastąpione wydarzeniami, są sportowcy z różnych krajów, którzy nie brali udziału w ostatnich zawodach”.

Grayson ma plan, w którym Stany Zjednoczone zdobędą łącznie 96 medali. Stanowi to niepowodzenie w porównaniu do 121, które otrzymali pięć lat temu w Rio de Janeiro. Dystrybucja platformy to 40 złotych, 27 srebrnych i 29 brązowych.

Chiny dostaną 33 sztuki złota, łącznie 66. Graysonot zgadza się, że jest to chyba najbardziej konserwatywna ocena, bo Chińczycy nie wyszli, by rywalizować poza granicami kraju.

„Wprowadziliśmy pewne zmiany w naszym zwykłym modelu, ale od marca 2020 roku niewiele można zrobić z konkurencją bez rezultatów” – powiedział Cleve.

Niespodziankę zapewniają Rosjanie.

Rosyjscy sportowcy będą rywalizować pod inicjałami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, który w wyniku skandalu dopingowego nie wycofa się ze sportu.

Rosyjska flaga nie jest znana na podium, ale sportowcy kraju mogą rywalizować. Według Graysona Rosja zdobędzie łącznie 68 medali i 21 złotych.

Jako państwo-gospodarz Japonia ma dużą presję.

Japonia nigdy nie zdobyła więcej niż 16 złotych medali na igrzyskach olimpijskich, z Tokio w 1964 roku i Atenami w 2004 roku. Przed wybuchem epidemii japoński Komitet Olimpijski postawił sobie za cel 30 złotych medali. Ale japońscy liderzy później obniżyli poprzeczkę, choć gospodarze często pojawiają się w domu.

To będzie inna sytuacja. Fani z całego Tokio i wszystkich trzech sąsiednich prowincji nie mogą przyjeżdżać z kraju ani z zagranicy. Jeśli w ogóle, kilka odległych lokalizacji umożliwi publiczność.

„Jeśli chodzi o to, czy zdobycie 30 złotych jest ważne, nie jestem pewien” – powiedział w zeszłym miesiącu Yasuhiro Yamashita, przewodniczący Japońskiego Komitetu Olimpijskiego.

Graysonot zidentyfikował Japonię z 26 sportowcami, 20 srebrnymi i 14 brązowymi, zdobywając łącznie 60 medali.

Na piątym miejscu znajduje się Wielka Brytania, z łączną liczbą 52. Osiągają 14 złotych. Brytyjczycy byli zaskoczeni w Rio, zdobywając 27 złotych medali, aby zabrać je do Stanów Zjednoczonych.

Kolejne pięć miejsc w ogólnej tabeli medalowej to: Holandia (48), Francja (42), Włochy (41), Australia (40) i Niemcy (35).

Pozostałe 10 to: Węgry (28), Brazylia (24), Hiszpania (23), Ukraina (21), Kanada (21), Korea Południowa (20), Turcja (19), Indie (19) i Polska (18) .), Nowa Zelandia (15).

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *