Amerykańskie CDC śledzi nowe linie wirusów wywołujących COVID

Amerykańskie CDC śledzi nowe linie wirusów wywołujących COVID

Aktualności

18 sierpnia 2023 | 6:25 rano

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób poinformowały w czwartek, że śledzą nowy, wysoce zmutowany szczep wirusa, który powoduje COVID-19.

CDC powiedział w poście na platformie komunikacyjnej X.

Gdy dowiemy się więcej o BA.2.86, radzie CDC, aby chronić się przed COVID-19 pozostała taka samapoinformowała agencja.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w czwartek w poście na X, że sklasyfikowała BA.2.86 jako „wariant pod obserwacją” ze względu na dużą liczbę mutacji, które przenosi.

Jak poinformowała WHO, do tej pory zgłoszono tylko kilka sekwencji tego wariantu z kilku krajów.

Nowy szczep, który zawiera 36 mutacji obecnie dominującego XBB.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w czwartek w poście na X, że sklasyfikowała BA.2.86 jako „wariant pod obserwacją” ze względu na dużą liczbę mutacji, które przenosi.
za pośrednictwem Reutera

Powiedział, że okaże się, czy BA.2.86 będzie w stanie konkurować z innymi szczepami wirusa lub będzie miał jakąkolwiek przewagę w unikaniu odpowiedzi immunologicznych po poprzedniej infekcji lub szczepieniu.

Wczesna analiza wskazuje, że nowy wariant „będzie miał wybicia równe lub większe niż XBB”. Czwartek. https://slides.com/jbloom/new_2nd_gen_ba2_variant?ftag=YHF4eb9d17#/12

Wariant XBB.1.5 firmy Omicron to szczep będący celem szczepionek w nadchodzących zastrzykach przypominających COVID.

Bloom Slides zauważa, że ​​najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że BA.2.86 jest mniej zaraźliwy niż obecne dominujące warianty, więc nie rozprzestrzenia się szeroko, ale potrzeba więcej danych sekwencyjnych.

„Moim największym zmartwieniem jest to, że może to spowodować jeszcze większy wzrost zachorowań niż w ostatnich falach” – powiedział dr Long. „Dopalacze nadal będą ogólnie pomagać w walce z COVID”.


Załaduj więcej…
https://nypost.com/2023/08/18/us-cdc-tracks-new-lineage-of-virus-that-Causes-covid/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *