Analiza Domu Popiołów

W sam raz na Halloween, Bandai Namco wypuściło dom z popiołuTrzeci tytuł antologii horroru ciemne zdjęcia. Po Man of Medan i Little Hope wydawca przedstawia nam nową interaktywną historię grozy, która oparta na rzeczywistych wydarzeniach, zarówno faktach, fikcji, jak i mitach, przedstawia fabułę w zupełnie nowej scenerii i postaciach, bez konieczności doświadczania poprzednich dostawy. .

House of Ashes, który jest już dostępny na PS5, PS4, Xbox Series, Xbox One i PC, ma podejście do fabuły, które bardzo różni się od dwóch części, które teraz, jeśli w roli głównej występują młodzi ludzie, Personel sił specjalnych Jako bohaterowie w poszukiwaniu broni masowego rażenia po zakończeniu wojny w Iraku. Opisywana jako „horror shooter”, gra po raz kolejny oferuje interaktywną, pełną horrorów fabułę, w której każda decyzja może zmienić los jej bohaterów.

Terror w zupełnie innym środowisku

Wprowadzenie do Domu Popiołów datuje się na rok 2231 pne. Balathu, akadyjski generał, doświadcza przybycia dziwnej serii stworzeń, które można powiązać z każdym rodzajem rytuału. Zamiast tego główna historia gry toczy się zaledwie kilka lat temu, kiedy siły specjalne szukały broni po zakończeniu wojny w Iraku. Jednakże, Pięciu bohaterów odkrywa zatopioną świątynię i zostaje uwięzionych pod ziemią. Tam czeka na nich gniazdo starożytnych nadprzyrodzonych stworzeń, które, pojawiając się z zaskoczenia, sprawią graczowi jeszcze więcej przerażenia.

Nowy akcent gry tkwi właśnie w jej miejscu i postaciach. Tym razem nie jesteśmy w łodzi ani w zaginionym mieście, jeśli nie w opuszczonej podziemnej świątyni. Ponadto gracz nie radzi sobie z niektórymi dziećmi, które wychodzą, aby pobiec w obliczu jakiegokolwiek niebezpieczeństwa, jeśli nie uzbrojona armia. W ten sposób, chociaż House of Ashes jest również sugerowany jako gra wypełniona filmami z eksploracją światła lub momentami QTE, wyróżnia się możliwością oglądania sytuacji pełnych akcji z ostrzałem.

Po rozpoczęciu przygody gracz zdaje sobie sprawę, że tutaj Brak wolnego tempa jak w poprzednich ratachPonieważ posiadanie broni od samego początku zmienia sposób, w jaki reagujesz na serię niebezpiecznych stworzeń: akcja wygrywa. Jednak struktura gry pozostaje nienaruszona w porównaniu z poprzednimi częściami, a to, co możemy znaleźć podczas eksploracji, to obrazy, które odblokowują przewidywania przyszłości i tajemnice, które ujawniają tajemnicę otaczającą postacie. Podobnie decyzje podejmowane przez graczy są zapisywane na liście zwanej kierunkami.

Rachel, jedna z bohaterek serialu House of Ashes

Ostatecznie największą zmianą w House of Ashes jest to, że QTE opierają się na strzelaninie. W końcu porażka w takich chwilach może prowadzić do śmierci. Oczywiście podjęcie decyzji zmienia w pewnym stopniu także bieg historii, której rozwój i przebieg są bardzo zróżnicowane Do 60 różnych postaci. naturalnie, Supermassive Games nadal tworzy grę, w której decyzje naprawdę mają znaczenie Istnieją różne drogi do celu w różnych formatach.

Horror sam lub z przyjaciółmi

W House of Ashes można grać samotnie lub z przyjaciółmi. Obie opcje są całkowicie poprawne, Historia trwa 5-6 godzin Cieszy się równie dobrze w obu trybach. Indywidualnie myśl o graniu w ciemności nie jest tak przerażająca jak Little Hope, ale wciąż jest to satysfakcjonujące doświadczenie dla fanów gatunku. W przypadku znajomych offline wszystko jest praktycznie takie samo, ale w Internecie cieszą się różnymi sytuacjami, scenami z postaciami, które nie są pokazywane indywidualnie. Istnieje również możliwość obejrzenia filmu reżyserskiego, który pokazuje te różne sytuacje. Krótko mówiąc, jest to gra, którą po pewnym czasie można znów cieszyć się, aby przeżyć ją w inny sposób.

To, co dzieje się po raz pierwszy, to to, że gra z The Dark Pictures pojawi się na PS5 i Xbox Series. Z anegdotycznymi czasami pobierania, gra pojawia się z Dwa tryby graficzne: wydajność (priorytet grafiki) i jakość (do 60 fps). Jednak, podobnie jak w przypadku poprzednich gier, House of Ashes wyróżnia się audiowizualnie na każdej platformie. Z najbardziej realistycznymi filmami kinowymi i idealną ścieżką dźwiękową, zapewniającą pełny dostęp do przerażającej świątyni, kończy się to Premium dubbing na język hiszpański, który honoruje aktorkę głosową Ashley Tisdale, dziewczynę Disneya znaną z udziału w High School Musical i Sweet Hotel.

dom z popiołu
Ash House jest pełen akcji

Ash House… i co ma nadejść

The House of Ashes po raz kolejny podbije graczy The Dark Pictures, a nawet tych, którzy nie znają antologii, ale kochają gatunek interaktywnych opowieści i horroru. Jednak siła bohaterów z ich bronią i odwagą sprawia, że ​​akcja pozostawia czasami horror na drugim planie… Jest to krótka gra, którą można odtwarzać i błędem może być niedostarczenie ważnych wiadomości, bo w ostatecznym rozrachunku Cabo podąża śladami poprzednich części jako trzeci rozdział pierwszego sezonu z antologii Ten pierwszy zestaw gier zakończy się w przyszłym roku wraz z The Devil in Me. Supermassive Games może dopiero później zmienić swoje horrory, ale na razie Nadal cieszymy się, że możemy nas przestraszyć opowieścią tajemniczą, która udaje się dotrzeć do końca, aby odkryć prawdę.

▪ Data wydania: 22.10.2022

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *