Analiza i klucze finału United Cup 2024

Analiza i klucze finału United Cup 2024

Puchar United 2024 ma wyłonić mistrza i zrobi to ze znacznie większą uwagą niż w zeszłym sezonie. Rywalizacja mieszana jest ciekawsza niż w pierwszym roku, teraz Polska i Niemcy będą walczyć o zwycięstwo w USA, gdzie wszystko może się zdarzyć.

Prawdą jest, że Polacy z Iga Świątek I Huberta HurcoxaZacznij od faworytów, ale prawdą jest również, że Niemcy prowadzą Aleksander Zverev I z Angelika Gerber Przejście od mniej do więcej nie ułatwia sprawy, zwłaszcza jeśli uda im się osiągnąć mieszany debel z takimi graczami, jak duet Siegemund/Zverev. Dobre wzajemne dopasowanie się będzie kluczowe dla występu Krzyżaków w tym finale.

Przez cały turniej Polka wykazała się ogromną przewagą nad rywalkami, Świdek odniósł pełne zwycięstwa – straciła tylko jednego seta – a Hurcox wywiązała się ze swojej roli wzorowo, wygrywając wszystkie mecze singlowe z wyjątkiem jednego i umierając, gdy musiała grać w deblu mieszanym. . To, dodane do długiej przerwy Polaków, oznacza, że ​​są uważani za faworytów, ale oczywiście muszą pójść dobrą drogą i sięgnąć po tytuł.

Ze swojej strony Niemcy wystąpili tutaj bez wielkich faworytów, ale rzeczywistość jest taka, że ​​przeżyli trzy zwycięstwa 2:1 i odnieśli je. To powiedziawszy, przy całym swoim sukcesie znaleźli się w trudnej sytuacji i potrzebowali gry mieszanej. Jednak nawet jeśli zgromadzą na torze więcej godzin niż rywale, mogą użyć tego jako miecza obosiecznego, gdyż Polacy rzadko kiedy znajdowali się w sytuacjach kompromitujących i jak dotąd wszystko szło gładko. Niemcy musieli walczyć wbrew wszystkiemu.

Świątek kontra Kerber

Podczas Wielkiego Finału obecny numer 1 i były numer 1 na świecie powrócą na tor po tym, jak zostaną matką. Logicznie rzecz biorąc, Iga jest faworytką do wygrania turnieju, a to może być bardzo nierówny pojedynek. Svidek rozpoczęła rok jak strzał w dziesiątkę, ale Kerber nie zaczęła źle i w półfinale odniosła swoje pierwsze w sezonie zwycięstwo nad Domljanoviciem, co przypieczętowało zdecydowane zwycięstwo Niemki. Mecz będzie więc dla 35-latki wielkim sprawdzianem przeciwko najlepszej tenisistce świata na obecnym poziomie jej gry.

Hurkacz kontra Zverev

Jeśli przewidywania się spełnią i Świdek zdobędzie pierwszy punkt dla Polski, Sasha wyjdzie na boisko z koniecznością zwycięstwa w deblu mieszanym. Oczekuje się, że to starcie będzie tak zacięte, że dwaj prawdziwi zabójcy nie będą w stanie oddać niczego przy swoim serwisie, ponieważ każda przerwa będzie kosztować mecz. Biorąc pod uwagę poziom usług obu drużyn, prawdopodobny jest tie-break, a zwycięstwo w eliminacjach będzie dla obu kluczowe. Jednak patrząc na występy tych dwóch zawodników w ciągu tygodnia, Zverev wydaje się być lekkim faworytem, ​​zwłaszcza że postrzega się go jako odnoszącego większe sukcesy od pozostałych.

O tytule może zadecydować gra mieszana

Dużą atrakcją tego turnieju jest to, że w kategorii gry mieszanej wszystko rozstrzygnie trzeci mecz. To normalne, że widzisz dwie niepokonane pary. Zviadek i Hurcox po jednej stronie, Siegmund i Zverev po drugiej. Ten potencjalny mecz będzie bardzo ciekawy i bez wyraźnego faworyta, bo w deblu wszystko jest bardzo wyrównane, a fakt, że w dwójce jest złoty punkt, czyni go jeszcze bardziej nieprzewidywalnym. Mimo to jasne jest, że polska para budzi taki sam strach, jak sugerują ich nazwy, i jeśli mamy być uczciwi, przez cały turniej byli rywalami do pokonania.

Biorąc to wszystko pod uwagę, widać, że Polska ma duże szanse na tytuł, ale Niemiec nie należy lekceważyć, nie mają nic do stracenia i chcą sprawić radość swojemu krajowi dwoma sprawdzonymi tenisistami.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *