Ander Izquierdo: Całkowicie międzynarodowy gracz od siódmego roku życia w Anaitasuna

tor do piłki ręcznej Ander Izquierdo Anaitasuna jest powiązana od samego początku. Gdy miał zaledwie 7 lat, zaczął grać w Kian Pamplona, ​​kształtując się jako zawodnik, a także jako osoba, co sam wielokrotnie potwierdzał. Wkrótce zrobi kolejny krok.

Od najmłodszych lat centralne Vilava Atarabia Zaczął wyróżniać się swoimi talentami i jakością w sporcie. Rozrósł się, wpisując się w każdą kategorię obejmującą klubowy kamieniołom, aw 2018 r., mając zaledwie 18 lat, łączył już swoją pracę w filii Verdiblanco ze sporadycznymi występami w pierwszym zespole. Więź Asopala była dla niego rzeczywistością.

Ostatni skok Izquierdo miał miejsce w sierpniu 2019 roku, po tym, jak grał na Mistrzostwach Świata Juniorów w Macedonii z hiszpańską drużyną młodzieżową. Drużyna młodzieżowa, z Inakim Anezem na ławce, została wprowadzona jako pełnoprawny gracz z pierwszą drużyną Helvetia Anaitasuna. Chociaż przed nami jeszcze długa droga, środkowy obrońca Navarrese nie zawiódł w tym sezonie. Podpisał bardzo dobre występy na poziomie ofensywnym i powoli otworzył lukę w najwyższej kategorii rządowej piłki ręcznej.

Jego pozorne postępy i fenomenalna jakość nie pozostały niezauważone przez inne kluby, które zaczęły skupiać się na małej perle Anaitasuny. Klub zdecydował się na ochronę Andera Izquierdo i w Wigilię 2019 ogłosił przedłużenie jego kontraktu do sezonu 2021/2022, z jeszcze jedną opcją, która ostatecznie nie będzie skuteczna. Oczekiwana umowa nie zostanie ostatecznie zrealizowana ze względu na szansę przedstawioną Navarrese.

Równolegle z dobrą pracą nad koszulką Anitasuny, wystartował na arenie międzynarodowej. Ander Izquierdo startował w niższych kategoriach kadry narodowej. Z młodymi ludźmi grał na przykład Mistrzostwa Europy w Chorwacji i Mistrzostwa Świata w Macedonii. Podobnie z drużyną Juniorów grał międzynarodowe turnieje, nawet w towarzystwie swojego przyjaciela i kolegi z drużyny. Aitor Garcia.

W wieku zaledwie 19 lat otworzyły się przed nim bramy rozwodu, gdy pod koniec 2019 roku został powołany przez drugą drużynę Hiszpanii – wraz z Antonio Bazinem – do gry w Mistrzostwach Czterech Narodów w Polsce. Sukces, który położył wisienkę na torcie 4 listopada 2020 roku, kiedy to zadebiutował z zarządzanym przez siebie zespołem Jordi Ribera Na Veszprem Arena przeciwko Węgrom. Zrobił to z gorzkim upodobaniem do porażki (32-29), ale z satysfakcją, że wykorzystał elastyczność zespołu, strzelając dwa gole.

Wraz ze zmianą pokoleniową zachodzącą w hiszpańskiej drużynie, Ander Izquierdo wydaje się być atutem na teraźniejszość i przyszłość w pierwszej linii zespołu. Jordi Ribera to lubi. W wieku 21 lat ma przed sobą całą przyszłość.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.