Android 13 osiąga stabilność w wersji beta 3, dwa miesiące przed Androidem 12

Madryt, 9 (Portaltic / EP)

Android 13 wkracza w ostatni etap swojego cyklu rozwojowego wraz z dystrybucją trzeciej bety, osiągając stabilność platformy na dwa miesiące przed osiągnięciem tego stanu przez poprzednią wersję mobilnego systemu operacyjnego Google.

Android 13 beta 3 jest dostępny dla programistów od środy. Firma zapowiedziała jednak, że osiągnęła etap stabilności, czyli takiego poziomu rozwoju, na którym programiści mogą być pewni swoich adaptacji i aktualizacji, ponieważ platforma już się nie zmieni.

Ten etap stabilności został osiągnięty w czerwcu, podczas gdy Android 12, najbliższa poprzednia wersja systemu operacyjnego, osiągnął go w sierpniu wraz z wersją beta 4. Oznacza to, że osiągnął etap stabilności dwa miesiące wcześniej niż poprzednia wersja.

Po osiągnięciu stabilności Google prosi twórców aplikacji i gier o „rozpoczęcie ostatecznych testów zgodności już teraz i przygotowanie się do wydania aktualizacji zgodności tak szybko, jak to możliwe przed ostatecznym wydaniem” – czytamy w oświadczeniu.

Android 13 koncentruje swoje innowacje na prywatności, bezpieczeństwie, produktywności i zgodności z tabletami i innymi urządzeniami mobilnymi z większymi ekranami. Obejmuje to nowe uprawnienia, które wpływają na pobliskie urządzenia Wi-Fi, gdy uruchamiane są powiadomienia lub uzyskują dostęp do czujników na ciele.

Obsługa większych ekranów poprawi interakcję z paskiem zadań, doda tryb wielu okien i podgląd z kamery w trybie podzielonego ekranu lub trybie wielu okien.

Wraz z Androidem 13 pojawi się również nowa aplikacja Wallet, która oprócz kart płatniczych i lojalnościowych będzie zawierać między innymi bilety lotnicze, bilety na spektakle, świadectwa szczepień i inne dokumenty osobiste. Rozszerzy również funkcjonalność FastPair o parowanie z większą liczbą typów urządzeń, takich jak telewizory czy zegarki.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.