Angie Palacios i Daniel Pintado chorążymi flagami Ekwadoru na Igrzyskach Panamerykańskich w Santiago 2023 | Inne sporty | Sporty

Angie Palacios i Daniel Pintado chorążymi flagami Ekwadoru na Igrzyskach Panamerykańskich w Santiago 2023 |  Inne sporty |  Sporty

Sztangistka Angie Palacios i piechurka Danielle Pintado zostały we wtorek wybrane na chorążych flagi Ekwadoru podczas nadchodzących Igrzysk Panamerykańskich, które odbędą się w dniach 20 października–5 listopada w Santiago w Chile.

Jak wynika z oświadczenia wydanego przez Ekwadorski Komitet Olimpijski, na którego czele stoi były pływak olimpijski Jorge Delgado Panchana, Palacios i Pintado zostali najwybitniejszymi sportowcami bieżącego sezonu.

Rada odnotowała, że ​​Palacios otrzymał Medal Nosiciela Flagi Narodowej jako najlepszy sportowiec po zdobyciu dwóch srebrnych i brązowego medalu w kategorii -71 kg na Mistrzostwach Świata w Podnoszeniu Ciężarów, które niedawno odbyły się w Riyadzie (Królestwo Arabii Saudyjskiej).

Ponadto jest rekordzistą świata w rwaniu z wagą 121 kilogramów, który został ustanowiony podczas Grand Prix Hawany w czerwcu ubiegłego roku, gdzie zdobył także trzy złote medale; Zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji olimpijskiej na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 r.”.

W przypadku Pintado piechur został wybrany najlepszym sportowcem płci męskiej, po zdobyciu srebrnego medalu w chodzie na 35 km podczas Mistrzostw Świata w lekkoatletyce w Budapeszcie oraz siódmym miejscu w biegu na 20 km na tych samych zawodach, z jego najlepszy wynik życiowy. 1:18:26. W Santiago będzie rywalizował konkretnie na 20 km.

Rada dodała, że ​​Pintado zdobył także srebro na Międzynarodowym Pucharze Chodzenia w Polsce, gdzie osiągnął metę olimpijską do Paryża 2024, oraz złoto na Międzynarodowym Grand Prix w Rio Mayor (Portugalia).

Przedstawiciele Rady Europy wyrazili, że jeśli Palacios nie będzie mogła uczestniczyć w ceremoniach otwarcia lub zamknięcia Igrzysk Panamerykańskich, zastąpi ją, tylko w tym przypadku, zapaśniczka Lucia Yepez, która niedawno zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Za Pintado, łyżwiarz Jorge Bolaños, złoty, srebrny i brązowy medalista w czterech konkurencjach Panamerykańskich Mistrzostw w łyżwiarstwie szybkim i podwójny mistrz Grand Prix Kolumbii, będzie bacznie przyglądał się każdej możliwości. (Dr)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *