Anglia i Polska wygrały eliminacje

ANDORRA LA VILLA (Reuters) – Dwie drużyny z Anglii i Polski pokonały w sobotę Andorę i San Marino 5:0 w meczach grupy A w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022.

Jack Grealish strzelił swojego pierwszego gola z Anglią po wejściu jako rezerwowy w zwycięstwie swojej drużyny, co zbliżyło go o krok do kwalifikacji do turnieju, który odbędzie się w Katarze.

Grealish z Manchesteru City wyszedł na boisko w swoim 16. występie w 73. minucie, a wkrótce potem jego nazwisko zostało zapisane na tablicy wyników po tym, jak jeden z jego dryblingów go uszkodził, a następnie oddał mocny strzał.

Anglia pod koniec pierwszej połowy wygrała 2:0 dzięki bramkom Bena Chilwella i Bukayo Saki. Tammy Abraham i James Ward-Prowse błyskawicznie zdobyli pozostałe gole zwycięzcy.

Dzięki temu zwycięstwu Anglia dodała 19 punktów, cztery punkty przed Albanią, która gościnnie pokonała Węgry 1:0 i pięć punktów nad Polską, która pokonała Polskę, która gościnnie pokonała San Marino, z dużą ilością Karola Soedersky’ego, Christian Broli strzelający we własnej sieci, Tomasz Kidziora, Adam Boksa i Krzysztof Piątek.

(Sprawozdawczość Martina Hermanna, Dodatkowa sprawozdawczość Tommy’ego Lunda. Edytowanie w języku hiszpańskim przez Javiera Lirę)