Anglia zremisowała z Polską w meczu piłki nożnej

8 września 2021, 17:55WARSZAWA, 8 września (Prensa Latina) Anglia zremisowała dziś z Polską 1:1 i utrzymała dominację na pierwszym miejscu w eliminacjach Mistrzostw Świata FIFA w eliminacjach do Kataru 2022.

Po bezbramkowej pierwszej połowie w drugiej połowie Anglicy objęli prowadzenie dzięki napastnikowi Harry’emu Kane’owi, który w 72. minucie dał przewagę nad obrońcą Kyle’em Walkerem.

Gdy zwycięstwo Brytyjczyków wydawało się bliskie, w 90. minucie Damien Szymański wyrównał środki, ustalając definitywne liczby na spotkaniu, w którym ich rywale znacznie prześcignęli Polaków.

Anglia utrzymała czteropunktową różnicę w stosunku do najbliższego rywala, ale Polska przegrała z San Marino na drugie miejsce, obecnie zajmowane przez Albanię, pokonując San Marino 5:0.

Po tej dacie szóstka w eliminacjach do Kataru 2022, Anglia przechodzi do bezpośrednich kwalifikacji do Mistrzostw Świata z 16 jednostkami, Albania ma bilet na powtórkę z 12, następnie Polska z 11, Węgry z 10, Andora (3 ) i San Marino (0).

W innych dzisiejszych wynikach Niemcy pokonały Islandię 4:0, a Włochy zrobiły to samo z Litwą 5:0. Podczas gdy Szwecja niespodziewanie przegrała z Grecją 1-2 i pokonała Belgię 1:0.

Podobnie Armenia nie mogła przejść od remisu do bramki z Liechtensteinem, Irlandia Północna zremisowała bez wyjaśnień ze Szwajcarią, a mecz pomiędzy Rumunią a Macedonią Północną utrzymał się na tym samym wyniku.