Antona, Rodriguez i Angolo dołączają do Meksyku przed Katarem

MEKSYK, 23 października (EFE): Uriel Antona i Carlos Rodriguez z Cruz Azul oraz Jesus Angolo z Tigres UNL dołączyli w tę niedzielę do ostatniego skupienia meksykańskiej drużyny piłkarskiej przed debiutem na Mistrzostwach Świata w Katarze 2022.

Meksykański Związek Piłki Nożnej poinformował w komunikacie prasowym, że trzech piłkarzy powołanych przez argentyńskiego trenera Gerardo Martino, trenera Meksyku, weszło w zeszły czwartek do centrum wyczynowego w Mexico City.

Na miejscu pracują z Hectorem Herrera z Houston Dynamo of America; Roberto Alvarado i Alexis Vega z Chivas Guadalajara; Rodolfo Cotta z Lwa; Alfredo Talavera z Juarez FC i Raul Jimenez z Wolverhampton z Anglii, Martino jako pierwszy wspomniał o Pucharze Świata.

Tych dziewięciu piłkarzy walczy o awans do ostatniego składu Mistrzostw Świata 2022, w których Meksykanie zadebiutują 22 listopada przeciwko Polsce.

Przed wejściem na wystawę „trio” rozegra swoje ostatnie dwa mecze rozgrzewkowe, kiedy 9 listopada zmierzy się z Irakiem i Szwecją w 1/8 finału w Gironie w Hiszpanii.

Martino w najbliższych dniach powoła więcej piłkarzy, zwłaszcza tych z ligi meksykańskiej, którzy nie są już aktywni po wyeliminowaniu z wyścigu o tytuł.

Argentyński strateg będzie mógł powołać tylko graczy Tozos del Pachuca i Toluca, którzy w tym tygodniu zagrają w finale Apertury 2022.

Martino planuje przygotować wstępną listę 31 graczy, którzy będą trenować w High Performance Center i koncertować w Gironie, po czym nastąpi cięcie w celu określenia 26 graczy, którzy zagrają w Katarze 2022.

A Meksyk jest w grupie C Kataru 2022 i oprócz zmierzenia się z Polską, 26 listopada zmierzy się z Argentyną i zamknie pierwszą rundę w 30. meczu z Arabią Saudyjską.

Meksykanie zamierzają pokonać w kolejnym mundialu barierę 1/8 finału, w której utrzymali się w ostatnich siedmiu występach.

Tri doszedł do ćwierćfinału tylko dwa razy, kiedy był gospodarzem Pucharu Świata w 1970 i 1986 roku.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.