Apostołowie obchodzili 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Dziękuję. Licznie przybyli członkowie Fundacji Arcadia, Polskiej Federacji Apostolskiej oraz lokalni urzędnicy miejscy.

ten 103. Rocznica Odzyskania Niepodległości RP A Zbiorowość Polska zorganizowała kilka dni dla upamiętnienia tej daty. Odwiedził ich polski filmowiec i dokument dokumentujący historię osadników z tej ziemi..

Wczoraj było po wszystkim Spotkanie dziękujące Polsce za nowy rok niepodległości, w kultowej kaplicy Santa Cruz de los Milacros, prowadzonej przez proboszcza parafii Julio Centuriona.

Oprócz członków polonijnych w charytatywnej uroczystości wzięli udział artyści sztuk wizualnych i filmowiec Nass Ballet Apostles. Mirosław Olszycki Od kiedy został prezesem Fundacji Arcadia jest oficjalnym gościem, filmowcem i producentem dokumentalnym. Hnryka Olszycka, wiceprezes Fundacji Ogród Arkadia-Inspiración; Ukończyć Piotr Magoś, Dyrektor Strategiczny Fundacji Ogród Arkadia-Inspiración; Wizyta u Apostołów w celu uczestniczenia w obchodach 11 listopada oraz prezentacja polskiego cyklu filmowego „Droga do Niepodległości Polski 1918 – 2018”. Również chór głosów miejskich pod dyrekcją prof Hector Vancini, Z celebracją.

11 listopada

W tym dniu obchodzone jest stulecie odzyskania przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości, a wspólnota tego miasta jest upamiętniona aktem u stóp św. Piotra i „Chrystusa Pokoju” sąsiadującego z Kościołem św. Paul, z miasta kwiatów. Wraz z tym pomnikiem i muralem miasta Azara jest to jedyny pomnik zbudowany w Argentynie dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości.. Z kolei po raz pierwszy został wychowany wśród apostołów.

Budowa polskiego pomnika sto lat temu dla członków tej niezliczonej społeczności”Jest wyrazem wiary i uprzejmości polskich osadników apostołów, którzy entuzjastycznie iz pasją celebrowali przywrócenie wolności swojej ukochanej ojczyźnie.”, wskazali ze społeczności.

Członkom społeczności, którzy byli już bohaterami w historii pomnika, za ich ciężką pracę, wysiłek i poświęcenie składano ofiary kwiatowe oraz wręczano świadectwa potomkom tych, którzy brali udział w budowie gmachu. Praca, 100 lat temu

Historia

Budowa pomnika niepodległości Polski w 1919 r. – rozpoczął Chrystus Pokoju Apostołów.. Położenie kamienia węgielnego wykutego 11 września 1919 r. Komisja Parafialna zwróciła się do Rządu Misji Narodowej o zezwolenie na wykorzystanie kamieni ze starej jezuickiej redukcji na cokole pomnika.

Budową kierowali Theodore Itzi, Pedro Joswiak, Jose Celica, Francisco Palazeski i Sviedersky.. Na cokole znajduje się praca orła białego Theodoro Itzi. Rzeźba Chrystusa w pokoju jest jak obraz Chrystusa Zbawiciela Andów w Mendozie.

Jest to symbol pokoju inspirowany przez papieża Leona XIII, który na początku XX wieku napisał encyklopedie dla pokoju na świecie i powierzył nas Chrystusowi Zbawicielowi.”. 18 stycznia 1920 r., po wejściu w życie traktatu wersalskiego, w obecności urzędników kościelnych odsłonięto pomnik niepodległości Polski.

Apostołowie obchodzili 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Świętowanie i przypomnienie. Zbiorowość Polska pamiętała imigrantów, którzy pracowali przy pomniku

Filmowiec i dokumentalista

Mirosław Olszycki jest czołowym polskim filmowcem, dokumentalistą i autorem historii polskich imigrantów. Od 30 lat poświęca się rejestracji polskich imigrantów w Stanach Zjednoczonych, Oceanii i Azji.

To prawdziwy hołd dla wspólnoty polskich apostołów, wizyty Olsikki i jego decyzji o udokumentowaniu naszych historii. Wyjazd Olszyckiego do naszego miasta finansowany jest przez Ministerstwo Kultury RP; Tydzień od 8 do 12 listopada obejmuje program filmów dokumentalnych i filmów o Polsce i jej „Droga Niepodległości 1918”.”.

Olszycki przeprowadzi różnorodne wywiady z potomkami polskich emigrantów, zwiedzając zabytki, miejsca historyczne i gospodarstwa należące do polskich rodzin imigrantów.Fakundo Snichovsky, prezes Polskiego Towarzystwa Apostolskiego, powiedział:

Program

Chociaż oficjalne wydarzenie odbyło się wczoraj przed pomnikiem społeczności, działania będą kontynuowane już dziś, począwszy od pierwszego dnia wydarzenia: 19:30 „Droga do Niepodległości Polski – Pokaz Filmowy i Debata” w Klubie Społecznym Unión Apóstoles przy Rivadavia 727..

Drugi dzień pokazu również odbędzie się jutro z pokazem W tym samym klubie „Droga do Niepodległości Polski – Pokaz Filmowy i Debata”, ale o 15.30.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *