Apostołowie obchodzili 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Apostołowie obchodzili 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
Apostołowie obchodzili 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Dziękuję. Licznie przybyli członkowie Fundacji Arcadia, Polskiej Federacji Apostolskiej oraz lokalni urzędnicy miejscy.

ten 103. Rocznica Odzyskania Niepodległości RP A Zbiorowość Polska zorganizowała kilka dni dla upamiętnienia tej daty. Odwiedził ich polski filmowiec i dokument dokumentujący historię osadników z tej ziemi..

Wczoraj było po wszystkim Spotkanie dziękujące Polsce za nowy rok niepodległości, w kultowej kaplicy Santa Cruz de los Milacros, prowadzonej przez proboszcza parafii Julio Centuriona.

Oprócz członków polonijnych w charytatywnej uroczystości wzięli udział artyści sztuk wizualnych i filmowiec Nass Ballet Apostles. Mirosław Olszycki Od kiedy został prezesem Fundacji Arcadia jest oficjalnym gościem, filmowcem i producentem dokumentalnym. Hnryka Olszycka, wiceprezes Fundacji Ogród Arkadia-Inspiración; Ukończyć Piotr Magoś, Dyrektor Strategiczny Fundacji Ogród Arkadia-Inspiración; Wizyta u Apostołów w celu uczestniczenia w obchodach 11 listopada oraz prezentacja polskiego cyklu filmowego „Droga do Niepodległości Polski 1918 – 2018”. Również chór głosów miejskich pod dyrekcją prof Hector Vancini, Z celebracją.

11 listopada

W tym dniu obchodzone jest stulecie odzyskania przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości, a wspólnota tego miasta jest upamiętniona aktem u stóp św. Piotra i „Chrystusa Pokoju” sąsiadującego z Kościołem św. Paul, z miasta kwiatów. Wraz z tym pomnikiem i muralem miasta Azara jest to jedyny pomnik zbudowany w Argentynie dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości.. Z kolei po raz pierwszy został wychowany wśród apostołów.

Budowa polskiego pomnika sto lat temu dla członków tej niezliczonej społeczności”Jest wyrazem wiary i uprzejmości polskich osadników apostołów, którzy entuzjastycznie iz pasją celebrowali przywrócenie wolności swojej ukochanej ojczyźnie.”, wskazali ze społeczności.

Członkom społeczności, którzy byli już bohaterami w historii pomnika, za ich ciężką pracę, wysiłek i poświęcenie składano ofiary kwiatowe oraz wręczano świadectwa potomkom tych, którzy brali udział w budowie gmachu. Praca, 100 lat temu

Historia

Budowa pomnika niepodległości Polski w 1919 r. – rozpoczął Chrystus Pokoju Apostołów.. Położenie kamienia węgielnego wykutego 11 września 1919 r. Komisja Parafialna zwróciła się do Rządu Misji Narodowej o zezwolenie na wykorzystanie kamieni ze starej jezuickiej redukcji na cokole pomnika.

Budową kierowali Theodore Itzi, Pedro Joswiak, Jose Celica, Francisco Palazeski i Sviedersky.. Na cokole znajduje się praca orła białego Theodoro Itzi. Rzeźba Chrystusa w pokoju jest jak obraz Chrystusa Zbawiciela Andów w Mendozie.

Jest to symbol pokoju inspirowany przez papieża Leona XIII, który na początku XX wieku napisał encyklopedie dla pokoju na świecie i powierzył nas Chrystusowi Zbawicielowi.”. 18 stycznia 1920 r., po wejściu w życie traktatu wersalskiego, w obecności urzędników kościelnych odsłonięto pomnik niepodległości Polski.

Apostołowie obchodzili 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Świętowanie i przypomnienie. Zbiorowość Polska pamiętała imigrantów, którzy pracowali przy pomniku

Filmowiec i dokumentalista

Mirosław Olszycki jest czołowym polskim filmowcem, dokumentalistą i autorem historii polskich imigrantów. Od 30 lat poświęca się rejestracji polskich imigrantów w Stanach Zjednoczonych, Oceanii i Azji.

To prawdziwy hołd dla wspólnoty polskich apostołów, wizyty Olsikki i jego decyzji o udokumentowaniu naszych historii. Wyjazd Olszyckiego do naszego miasta finansowany jest przez Ministerstwo Kultury RP; Tydzień od 8 do 12 listopada obejmuje program filmów dokumentalnych i filmów o Polsce i jej „Droga Niepodległości 1918”.”.

Olszycki przeprowadzi różnorodne wywiady z potomkami polskich emigrantów, zwiedzając zabytki, miejsca historyczne i gospodarstwa należące do polskich rodzin imigrantów.Fakundo Snichovsky, prezes Polskiego Towarzystwa Apostolskiego, powiedział:

Program

Chociaż oficjalne wydarzenie odbyło się wczoraj przed pomnikiem społeczności, działania będą kontynuowane już dziś, począwszy od pierwszego dnia wydarzenia: 19:30 „Droga do Niepodległości Polski – Pokaz Filmowy i Debata” w Klubie Społecznym Unión Apóstoles przy Rivadavia 727..

Drugi dzień pokazu również odbędzie się jutro z pokazem W tym samym klubie „Droga do Niepodległości Polski – Pokaz Filmowy i Debata”, ale o 15.30.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *