Apple chce rozwijać się w inteligentnym domu

Rynek inteligentnych urządzeń domowych to rynek, na którym pozycja Apple jest raczej słaba, jeśli się nad tym zastanowić. Wystarczy przejrzeć jego katalog, by przekonać się, że jedynymi urządzeniami z Cupertino w tym kontekście są odtwarzacz multimedialny Apple TV, głośniki HomePod Mini i Nowo odrodzony HomePod. Co prawda na jego stronie internetowej możemy znaleźć szerszą ofertę, ale opiera się on na produktach firm trzecich, które są kompatybilne z HomeKit, autorską technologią Apple do zarządzania połączonym domem.

Jest to z pewnością zgodne z polityką utrzymywania ograniczonego katalogu pod względem specjalnych referencji, co Steve Jobs promował zwłaszcza podczas swojej drugiej kadencji w firmie. Nie mówię, że to niemożliwe, ale wyobrażenie sobie katalogu takiego jak obecny (referencje, rozmiary, kolory itp.) kiedy kierował firmą nie jest łatwe. Oczywiście, gdyby to zależało od Jobsa, moglibyśmy nie zobaczyć iPada Mini, czterech modeli iPhone’a (twarze połączone ze wszystkimi własnymi opcjami przechowywania i kolorów), przeglądarki rzeczywistości wirtualnej, takiej jak ta, która teoretycznie pojawia się w tym roku… Tak, na pewno będzie to znacznie mniejszy katalog.

Chociaż odcisk palca założyciela jest nadal bardzo obecny w Apple, prawda jest taka, że ​​Tim Cook przez lata (wydaje się to niewiarygodne, że minęło ponad dziesięć lat od śmierci Jobsa) decyzje, które dzieliły Apple Dell na prostej drodze wyznaczonej przez Oferty pracy. To nie jest ani dobre, ani złe, to jest po prostu normalne, ponieważ każdy menedżer ma swój własny styl i własne pomysły. I wydaje się, w tym sensie, że Tim Cook diametralnie różni się od swojego znakomitego poprzednika.

I tak po doświadczeniu nadejścia iPhonów we wszystkich kolorach i smakach, iPadów we wszystkich możliwych rozmiarach itp., Jak pokazano analityk Mark Gorman, Apple przygotowuje się do powiększenia swojego katalogu urządzeń smart home. W tym kontekście odrodzenie HomePoda ma sens, a także w Cupertino postanowili obniżyć cenę Nowa generacja Apple TVOprócz poprawy jego właściwości technicznych i korzyści.

Następny krok, według Gormana, dotyczy małych i dużych ekranów, ale przede wszystkim do użytku domowego. Mniejsze urządzenia, mniejsze od iPada Mini, można powiesić na ścianie i wykorzystać jako urządzenie sterujące infrastrukturą domową. Dorośli z kolei mogą mieć również dodatkowe funkcje, w szczególności odtwarzanie treści multimedialnych, w stylu cyfrowej ramki do zdjęć wideo.

Tym posunięciem Apple uderza bezpośrednio w rynek, na którym Google, Amazon i Meta są bardziej spójne, ale robi to właśnie wtedy, gdy słaba sytuacja gospodarcza w tych dwóch ostatnich zmusiła je do wycofania się z tego rynku. Czy zrobi to właśnie z tego powodu? Możliwe, że nabrałeś wystarczającej wiedzy z doświadczeń innych, czyli tych, którzy będą teraz pod tym względem Twoją konkurencją, że zdecydowałeś, że to jest Twój moment.

W tej chwili tak, nie ma żadnych przewidywanych dat ani cen, więc czekamy również na nowości w tej dziedzinie, które zostaną dodane do listy, na której znajdują się inne projekty Apple, takie jak wspomniane wcześniej przeglądarki. , lub o którym krążą plotki, samochód Apple, który był w sypialni od ostatniej dekady i który, pomimo wielu oznak, że firma nad nim pracuje (a przynajmniej pracowała nad nim w przeszłości), pozostaje niejasny.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.