Apple nie będzie zmuszać Chrome i innych przeglądarek do korzystania z WebKit

Apple nie będzie zmuszać Chrome i innych przeglądarek do korzystania z WebKit

Wejście w życie ustawy o rynkach cyfrowych w Europie spowoduje jej uchylenie Podstawowy wymóg dla przeglądarek internetowych Z iPhone'a. Począwszy od iOS 17.4, Apple przestanie wymuszać używanie WebKit Jako obowiązkowy kierowca. Oznacza to, że Chrome, Brave, Firefox i inne aplikacje będą mogły bezpłatnie korzystać z tej technologii.

Apple zaktualizowało się Twoje wytyczne dotyczące recenzji App Store Aby dołączyć odniesienie do tych zmian. Jednym z wymagań stawianych każdej aplikacji zawierającej przeglądarkę internetową jest to, że musi ona korzystać ze środowiska WebKit i języka JavaScript WebKit. Deweloperzy będą teraz mogli Poproś o prawo do wykorzystania alternatywnego silnika w swoich aplikacjach.

„Apple zapewni certyfikowanym programistom dostęp do technologii w systemie, które umożliwią korzystanie z ważnych funkcji i pomogą programistom w dostarczaniu nowoczesnych, wydajnych silników przeglądarek. Technologie te obejmują kompilację just-in-time, obsługę wielowątkowości i nie tylko.

Aby umożliwić użycie innego silnika, programiści Musi spełniać szereg wymagań. najważniejsze: W UE obsługiwane będą wyłącznie aplikacje na iOS. Przeglądarka powinna domyślnie blokować pliki cookie typu cross-site, nie udostępniać identyfikatora urządzenia bez zgody użytkownika i szanować standardy sieciowe.

Apple poinformowało o tym Dopuszczeni zostaną tylko programiści spełniający określone kryteria. Firma obawia się, że zmiana otworzy drzwi do złośliwych ataków, dlatego zainteresowane strony muszą zobowiązać się do zapewnienia prywatności i bezpieczeństwa swoich aplikacji.

Apple nie jest zadowolony, ale nie może zrobić nic, aby zatrzymać zmiany

Tim Cook/Jabłko

Jeśli coś stanie się jasne podczas czytania Komunikat prasowy Rzecz w tym Apple zasadniczo odrzuca zmiany narzucane przez prawo europejskie. Firma technologiczna twierdzi, że ustawa o rynkach cyfrowych (DMA) przyniesie użytkownikom nowe zagrożenia dla bezpieczeństwa. Z tego powodu wprowadzone zostaną nowe zabezpieczenia mające na celu ograniczenie zagrożeń.

„Nowe opcje przetwarzania płatności i pobierania aplikacji na iOS otwierają nowe możliwości dla złośliwego oprogramowania, oszustw, phishingu, nielegalnych i szkodliwych treści oraz innych zagrożeń dla prywatności i bezpieczeństwa” – twierdzi Apple. Ładowanie boczne Na iPhonie. „Nawet przy tych gwarancjach nadal istnieje wiele zagrożeń”.

Kolejną poruszoną kwestią była „złożoność”, jaką zmiany DMA dodadzą do iOS. Według Apple’a Doświadczenie użytkownika na iPhonie będzie mniej intuicyjne. Pomysł oferowania opcji stron trzecich stanowi zmianę paradygmatu dla firmy technologicznej, która jest przyzwyczajona do posiadania absolutnej kontroli nad swoim ekosystemem.

Nowe opcje aplikacji od deweloperów z UE z pewnością stworzą nowe zagrożenia dla użytkowników Apple i ich urządzeń. Apple nie może wyeliminować tych zagrożeń, ale w granicach DMA podejmie kroki, aby je złagodzić.

Manzana

zmiany Zacznie obowiązywać wraz z pojawieniem się systemu iOS 17.4 i nowszych wersji Na początku marca 2024 r.

Otrzymuj nasz newsletter każdego ranka. Przewodnik pomagający zrozumieć, co jest ważne w kontekście technologii, nauki i kultury cyfrowej.

On traktuje…

gotowy! Jesteś już zapisany

Wystąpił błąd. Odśwież stronę i spróbuj ponownie

Również w hipertekście:

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *