Apple rozszerza swoje zaangażowanie w ochronę prywatności i daje użytkownikowi kontrolę nad swoimi danymi

Apple rozszerza swoje zaangażowanie w ochronę prywatności i daje użytkownikowi kontrolę nad swoimi danymi

MADRYT, 24 stycznia (Portaltic/EP) –

manzana Rozszerza swoje zaangażowanie w ochronę prywatności o nowe funkcje, które zapewniają użytkownikom wygodę Użytkownicy mają kontrolę nad swoimi danymiTakich jak przejrzystość w aplikacjach monitorujących i dokumentach dotyczących prywatności, jak ogłosiła firma w związku z Dniem Ochrony Danych, który obchodzony jest 28 stycznia.

Podobnie, aby podnieść świadomość na temat znaczenia ochrony danych, amerykańska firma stworzyła Film krótkometrażowy „Dzień z życia zwykłej osoby”, We współpracy z Nickiem Mohamedem, liderem serialu Apple TV+, Tedem Lasso, będzie oferować bezpłatne warsztaty w swoich sklepach — w ramach programu Today at Apple — aby nauczyć użytkowników, jak chronić swoje dane osobowe.

Ta nowa 30-minutowa sesja będzie dostępna w sklepach Apple Store na całym świecie i pomoże użytkownikom Apple dowiedzieć się więcej o funkcjach takich jak Chroń prywatność poczty, skanowanie bezpieczeństwa, usługi lokalizacyjne i klucze dostępu. W nim uczestnicy dowiedzą się, jak dostosować te funkcje w oparciu o ich preferencje dotyczące prywatności.

„Stworzyliśmy Today w Apple, aby rozbudzić kreatywność naszych klientów i pomóc im w pełni wykorzystać produkty i funkcje Apple” — powiedziała Tracy Hanley, starszy dyrektor Apple ds. marketingu i inicjatyw biznesowych, patrząc wstecz na historię Apple. Lider prywatności.

Aktualizacja zabezpieczeń z iOS 16

Produkty i funkcje Apple obejmują innowacyjne technologie ochrony prywatności, które ograniczają dostęp do Twoich danych z zewnątrz. W ten sposób firma tłumaczy, że – np. Roboty indeksujące nie śledzą użytkowników w przeglądarce Safari, Aplikacja Health zapewnia bezpieczeństwo Twoich danych s Siri dostosowuje się do ich potrzeb, nie wiedząc, kim są.

Firma Apple uważa, że ​​prywatność jest integralną częścią jej produktów i usług, a najnowsza aktualizacja systemu iOS 16 dodaje nowe narzędzia, które zapewniają użytkownikom skuteczniejszą kontrolę nad swoimi danymi, w tym Raport bezpieczeństwa aplikacji aby wybrać „Smartfon” Przyznane uprawnienia do różnych aplikacji i dać użytkownikowi możliwość ich cofnięcia, wśród innych nowych funkcji.

„Celem Apple jest projektowanie urządzeń, funkcji i usług, które dają użytkownikom pełną kontrolę nad ich danymi osobowymi” — dodał Erik Neuenschwander, dyrektor ds. prywatności użytkowników w firmie Apple. „Rok po roku dodaliśmy solidne mechanizmy kontroli prywatności do naszych systemów operacyjnych. Ten film i nowe sesje Today at Apple nauczą użytkowników, jak korzystać z funkcji, które oddajemy w ich ręce i jak stawiamy prywatność na pierwszym miejscu” robimy – dodał.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *