Apple wprowadza weryfikację klucza połączenia dla iMessage w iOS i iPadOS 16.6 Beta

Madryt, 22 (Portaltic/EP)

Firma Apple zaczęła oferować weryfikację klucza dzwoniącego dla iMessage w wersjach beta iOS 16.6 i iPadOS 16.6, którą można znaleźć w Ustawieniach na urządzeniu, ale obecnie wydaje się, że nie działa.

Amerykańska firma zapowiedziała już funkcję weryfikacji hasła do kontaktów w grudniu 2022 r. wraz z innymi usprawnieniami w zakresie bezpieczeństwa i ochrony kont iCloud.

W szczególności firma technologiczna zdefiniowała tę funkcję jako funkcjonalność zaprojektowaną w celu zapobiegania wyrafinowanym cyberatakom, których celem są zazwyczaj politycy, aktywiści, dziennikarze lub celebryci, i oświadczyła, że ​​zostanie rozszerzona na cały świat w 2023 roku.

Teraz Apple poczyniło postępy w realizacji swoich planów, w tym sprawdzaniu hasła kontaktu iMessage w aplikacji Ustawienia urządzenia, w najnowszej wersji beta 16.6 dla iOS i iPadOS, gdzie mogli sprawdzić Macrumors.

Jednak pomimo tego, że funkcja wydaje się dostępna, oznaczając ją jako aktywną w opcjach ustawień, nie była w tej chwili w stanie wykonać żadnej rzeczywistej funkcjonalności. W tym sensie samo medium wskazywało, że może nie być jeszcze w pełni zaimplementowane.

Ta funkcja bezpieczeństwa pozwoli użytkownikom korzystającym z iMessage zweryfikować, czy rozmawiają i wysyłają wiadomości do prawdziwego, bezpiecznego odbiorcy, a nie do złośliwego podmiotu, który podszył się pod odbiorcę lub przechwycił wiadomość.

W ten sposób, jeśli ta funkcja jest włączona, dostarczany jest kontaktowy kod weryfikacyjny, który należy zweryfikować z użytkownikiem, z którym chcesz się skontaktować, aby zweryfikować jego tożsamość. Ta opcja bezpieczeństwa jest już używana w innych komunikatorach internetowych, takich jak WhatsApp.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *