Apple wyjaśnia, że ​​ominięcie ochrony App Store w celu zainstalowania aplikacji na iPhonie byłoby błędem

Szczyt internetowy 2021 odbył się w Lizbonie w Portugalii, a w ramach różnych rozmów Apple odbył się w obecności Craiga Federighi, starszego wiceprezesa firmy ds. oprogramowania. Federighi mówił o różnych aspektach oprogramowania Apple, ale głównie skupiał się na iOS. W rzeczywistości, Jego przemówienie dotyczyło bezpieczeństwa systemu operacyjnego iPhone’a.

Federighi zwrócił uwagę na różne aspekty bezpieczeństwa systemu iOS, ale skupił się w szczególności na wniosku Unii Europejskiej, zawartym w ustawie o rynkach cyfrowych z grudnia 2020 r., o umożliwienie pobierania i instalowania aplikacji w systemie iOS za pośrednictwem źródeł innych niż określone przez właściciela platformy. To jest to Europa chce, aby Apple umożliwiło pobieranie aplikacji na iPhone’a bez przechodzenia przez App Store, a Apple oskarżono Ładowanie boczne.

ten Ładowanie boczne To owad jabłkowy

Pozostając na scenie, Federighi mówił o tym, dlaczego zezwalanie na ładowanie aplikacji na iPhonie (i ogólnie w dowolnym systemie operacyjnym) jest błędem. Naraża Twoje bezpieczeństwo na wiele sposobów. Starszy wiceprezes Apple ds. oprogramowania zwrócił uwagę, że ominięcie ochrony zapewnianej przez App Store jest błędem, a nawet podał pewne informacje na temat Androida.

Nie wspominając o tym i nazywając ją „kolejną platformą mobilną”, Federigi nazwał ją 5 milionów ataków na klientów Apple wykryto w ciągu zaledwie jednego miesiąca, oprogramowania i sprzętu w środowisku Android. Według Federighi fakt, że „daje użytkownikowi większy wybór” […] Chciałbym wycofać wybór bezpieczniejszego i bardziej prywatnego urządzenia.”

Jedyny powód [del reducido número de ataques en iOS] jest to, że pozostałe platformy umożliwiają ładowanie boczne. Na iPhonie sideloading może oznaczać pobieranie oprogramowania bezpośrednio z otwartego Internetu lub ze sklepu innej firmy, z pominięciem ochrony App Store.

Mówiliśmy o filarach, które chronią klientów iPhone’a. Przy obciążeniu bocznym kolejne środki ochronne są cofane. Nie ma przeglądu aplikacji przez człowieka i nie ma jednego punktu dystrybucji dla aplikacji ładowanych przez ładowanie boczne. Portale są otwarte na ataki złośliwego oprogramowania. I nie tylko my uważamy, że to ryzykowne.

Nie wydaje się więc, by Apple zamierzał wesprzeć prośbę Unii Europejskiej o możliwość instalowania na iPhonie aplikacji, których nie ma w App Store. Dzięki kontroli bezpieczeństwa, jaką Apple ma dla wszystkich swoich treści. Zobaczymy, co się wydarzy w przyszłości, ale firma ciągle tłumaczy Jego widok iOS jest najbezpieczniejszy dla użytkowników.

przez | Wykład Craiga Federighi na Szczycie Internetowym 2021

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *