Apple wypuści własne podłączone urządzenia domowe

Gurman wskazuje na dokowalnego iPada z niższej półki

jc

Apple zamyka tydzień pełen nieoczekiwanych zapowiedzi; Przynajmniej dla zwykłych śmiertelników, nieświadomych przewidywań społeczności analitycznej. W miniony wtorek ujawniono dwie nowe posiadane karty SIM (
M2 Pro i M2 Max) razem do
macbook pro najbardziej zaawansowane w historii. Także
Macmini Bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny dla każdego, kto nie potrzebuje monitora, klawiatury ani myszy.

Kilka godzin później mieszkańcy Cupertino byli zaskoczeni zmartwychwstaniem
HomePod, wielkoformatowy inteligentny głośnik o godnych pozazdroszczenia parametrach muzycznych, który nie pokonuje znacznie tańszych konkurentów. Czy pieczące jabłko ma jeszcze jakiegoś asa w rękawie?

Analityk Mark Gurman odpowiedział twierdząco
Bloomberg: Apple pracuje nad własnymi połączonymi urządzeniami domowymi, sektorem, w którym firmy takie jak Google czy Amazon są od pewnego czasu silne. To ostatnie wynika z udziału w rynku, ponieważ według znawców branży Alexa stała się segmentem przegranym dla giganta e-commerce, który nie jest w stanie zarobić na głośnikach, które sprzedają poniżej kosztów i nie przyczyniają się do wzrostu zamówień.

Powrót HomePoda, dowód na zainteresowanie Apple sektorem automatyki domowej?

To ostatnie nie powinno stanowić problemu dla Apple, które jest przyzwyczajone do wyższych cen i jest zainteresowane przekazywaniem informacji zwrotnych do swojego ekosystemu (być może jest to sekret jego nieustępliwego sukcesu). Pierwszym gadżetem automatyki domowej kalifornijskiego koncernu wielonarodowego będzie niskoprofilowy iPad przeznaczony do montażu na ścianie za pomocą magnesu.

Gurman wyjaśnia, że ​​posłuży jako centrum sterowania do regulacji temperatury w domu, natężenia oświetlenia, otwierania żaluzji… Pozwoli też na prowadzenie wideorozmów, przeglądanie galerii zdjęć czy pełnienie funkcji inteligentnego głośnika ( przez Siri). To ostatnie wyklucza plotki o HomePod wyposażonym w wyświetlacz, w prawdziwym stylu Echo Show.

Nie ujawniono żadnych informacji na temat specyfikacji tego nowego „iPada”, chociaż ma on zostać wprowadzony na rynek w 2024 roku po tym, jak został wykluczony w tym roku z powodu opóźnień w ostatniej chwili. Zgodnie z przewidywaniami Gormana, tak też będzie w następnej kolejności, kiedy poznamy resztę produktów z oferty Apple do domu połączonego, wśród których znajdziemy wszystko, od inteligentnych wtyczek po żarówki. W końcu mały zakład na Apple, który interesuje się tagami lokalizacji, a są AirTagi, które stały się niezbędne dla wielu użytkowników.

Patrząc w przyszłość do 2023 roku, Apple będzie również pracować nad rendererem rzeczywistości mieszanej i profesjonalnym podejściem („
Rzeczywistość Pro’), który zostanie ogłoszony wiosną według najnowszych informacji.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.